
Elindul a „Kapj rá!” roadshow
A „Kapj rá!” roadshow a tavaszi és nyári időszakban több helyszínre is ellátogat hazánkban.
Nébih: nem jelent kockázatot a Sajóból kifogott halak fogyasztása
Másfél évnyi célzott vizsgálat után a Nébih laboreredményei szerint a Sajóból kifogott halak fogyasztása biztonságos.
Karácsonykor esszük meg az éves halfogyasztásunk 35-40 százalékát
A magyarok halfogyasztása 7 kg/fővel messze az európai átlag alatt van.
Hazai vizeken
Frissesség és fenntarthatóság: mindent a hazai halakról a METRO halszakértőjétől.
AM: A hazai halfogyasztás 40 százaléka a karácsonyi időszakra esik
A magyar hal kiváló minőségű és egészséges, hívja fel a figyelmet az Agrárminisztérium.
Átlagosan 7 kg halat esznek a magyarok évente
2015-ös adatok szerint az európai uniós átlag közel 23,5 kilogramm.
Halból nem lesz hiány az ünnepekre
A fővárosi Központi Vásárcsarnokban népszerűsítette a halfogyasztást az agrárminiszter.
A hazai hal ideális fogás lehet az ünnepi asztalon
A minőséget és a választékot idén sem érheti panasz.
Jelentősen korszerűsödhet a magyar haltermelés
Uniós támogatással több őshonos hazai halfaj tenyésztéstechnológiáját fejlesztette egy szakmai konzorcium.
Veszélybe került a fish and chips
A britek egyik imádott fogását, a fish and chips-et kínáló büfék az ukrajnai háború miatt hamarosan bezárhatnak – számol be a Turizmus Online.
Brillíroztak a „A hal, mint étel” című fotópályázat résztvevői
Sikeresen lezajlott a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálatának „A hal, mint étel” című fotópályázata. 2022 februárjában immár második alkalommal indult útjára a gyermekeknek szóló, kreatív pályázat, amely ezúttal a halfogyasztás népszerűsítését tűzte ki célul. A verseny összes pályázója közül a legjobb 5 alsó- és 5 felsőtagozatos diák részesült díjazásban, egy tanuló pedig a Nébih elnökének különdíját vehette át.
Mindennapi tonhalunk: 46 milliót ért a 211 kg-os példány
Az idei legtöbbet érő kékuszonyú tonhal 211 kilogrammot nyomott, 46 milló forintnak megfelelő jenért kelt el. Az elmúlt hat év hasonló árverésein rendre 55 milló forintnak megfelelő összeget fizettek a nyertes vásárlók a tonhalakért, a csökkenést a pandémiávala magyarázzák.
Nagy István: folyamatosan növekszik a halfogyasztás
Az utóbbi években lassan, de folyamatosan nő a hazai halfogyasztás - mondta Nagy István agrárminiszter a halfogyasztást népszerűsítő sajtótájékoztatón, Budapesten a Központi Vásárcsarnokban.
