
Keszthelyen is bevezethetik a helyi pénzt
Keszthelyen is bevezetnék fizetőeszközként a balatoni koronát – közölte a város önkormányzata. A helyi pénz bevezetésének lehetőségéről soron kívüli testületi ülésen tárgyaltak a város képviselői.
Új pénzek Magyarországon
A soproni kékfrank 2010 májusában került forgalomba, tavaly indult a balatoni korona és a Bocskai-korona. Pénzügyi fedezetük kamatozhat, amiből megtérülhet az infláció okozta veszteség – jelentette ki Varga István.
Szabályozhatják a helyi pénzeket
Szabályok közé szorítanák a helyi pénzeket: az NGM-ben elkészült az a javaslat, amely felügyeleti intézményeket helyezne a jelenleg teljesen szabályozatlan rendszerek fölé, tőkekövetelményeket írna elő és meghatározná, hogy milyen befektetésekben tarthatók a helyi pénzekért befogadott forintok – írta a Napi Gazdaság keddi számában.
