
Számos ponton szigorodik a reklámetikai kódex
Az életbe lépő önszabályozó dokumentum alkalmanként a hatályos uniós irányelveknél is szigorúbb követelményeket támaszt. Érdemes átnézni a listát miben!
Több mint 2800 új reklámszpot jelent meg az első félévben
Csak február elsején 125 kisfilmmel frissült a tévéhirdetések repertoárja.
Óriási hirdetési platformmá nőtte ki magát a Kékszalag
A jövőben a vitorlásversenyen megjelenő élelmiszeripari kommunikációs aktivitások száma várhatóan emelkedni fog.
Nem hirdet élelmiszert az Unilever a 16 év alattiaknak
Felelősségteljesebb marketing.
A QR-kódok alkalmazása az e-kereskedelemben
Az egyszerűen létrehozható és bármely okostelefonnal beolvasható QR-kódok egyre nagyobb szerepet kapnak az online kereskedelemben.
2020 második felében megduplázódott az új magyar reklámszpotok aránya
Novemberben mutatták be a legtöbb új reklámot, de a korábbi évekkel ellentétben ezek nem főleg reggel 6-8 óra között, hanem kora hajnalban debütáltak. NMHH-elemzés.
Nőtt a szponzorüzenetek száma a tévéműsorokban
Az előző időszakhoz képest 2020 második felében 7,4 százalékkal több támogatói szpot jelent meg az országos kereskedelmi televíziók műsoraiban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának (NMHH) e heti ülésén elfogadott új tanulmány szerint.
Hivatalos hirdetés lett a poénnak induló KitKat-reklámból
Egy szabadon ötletelő kreatív egyszerű, de hatásos ötlettel írta le mindannyiunk elmúlt hónapjait.
Minden nyolcadik reklám eltűnt a járvány alatt
A Nielsen Közönségmérés megvizsgálta a televíziós reklámokkal kapcsolatos változásokat 2019 és 2020 első 35 hete között, ami – kis kerekítéssel – az év első nyolc hónapját öleli fel. A heti bontás a kutatócég szerint sokkal részletesebb képet nyújt a havi riportoknál. Mivel a 2020 márciusától kezdődő időszakot töb hónapon keresztül erősen befolyásolta a koronavírus-járvány, ezért 2019 és 2020 között jelentős eltéréseket találni.
Hirdetésekben élnek vissza az MDOSZ nevével
A reklámok súlyos vádakkal illetik a szövetséget.
Nagyot csökkent a reklámszpotok napi száma
Március elejéhez képest mintegy tízezerrel csökkent a reklámszpotok száma a hónap végére - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tanulmánya alapján a hatóság kommunikációs igazgatósága az MTI-vel.
Kevés hazai terméket hirdetnek a tévében
Az új tévéreklámoknak mindössze a 3,5 százaléka népszerűsít hazai terméket vagy szolgáltatást – egy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa legutóbbi ülésén elfogadott új tanulmány szerint.
A tévés reklám a leghatásosabb
Kutatássorozatában ezúttal a tévés reklámok elektronikai termékek értékesítésére gyakorolt hatását vizsgálta az Atmedia a GfK-val közösen és az eredmények azt mutatják, hogy ebben a szegmensben is a televíziót érdemes választania annak a hirdetőnek, aki gyorsan akarja növelni forgalmát és piaci részesedését.
