
Támogatást kap a hazai akvakultúra
A hazai akvakultúra kulcsszerepet játszik a horgászvizek egészséges és minőségi hal utánpótlásában.
Lesz hal a karácsonyi asztalon
Az ágazat nehézségei ellenére lesz elegendő magyar hal karácsonykor, emellett az őszi időszakban minden horgászegyesület pontyrendelését is teljesítik, mondta az ágazati vezető Akasztón.
Megnyílt a 26. FeHoVa kiállítás Budapesten
Ünnepélyesen megnyitotta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a Kárpát-medence legnagyobb fegyver-, horgász- és vadászkiállítását, a 26. FeHoVát csütörtökön, a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban.
Sok eseményre ellátogat a „Kapj rá!” kampány
A kulináris élvezetek és a jó borok szerelmesei szinte tobzódhatnak a programokban a következő napokban, hiszen az ország több helyszínén rendeznek szüreti és gasztronómiai rendezvényeket. A „Kapj rá!” halfogyasztást ösztönző kampány roadshow-ja számos eseményre ellátogat: a Bábolnai Gazdanapokon, a Budapest Borfesztiválon, a Jász Expón és a Szigetköz ízei, Vármegye borai fesztiválon is ízletes halfalatokkal, különleges receptekkel és gyermekprogramokkal várják az érdeklődőket.
Június elsejétől újra fogható a ponty Magyarországon
Továbbra is tilos azonban a kősüllő, a harcsa és a compó horgászata!
A halállomány érdekében ritkítják a kormoránokat a Közép-Tisza mentén
Február végéig vadásznak a kormoránokra a Közép-Tisza mentén, a kiskörei erőműtől lefelé tartó Tisza-szakaszon. A madárcsapat a halak pusztításával százmilliós kárt okoz évente országosan.
Számos szabálytalanság a Szamos folyónál
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Szamos folyó déli részén tartott ellenőrzéseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ). Az egyik helyszínen egy jogosulatlanul kifogott 50 kg-os, 175 cm hosszú harcsát engedtek vissza a vízbe a halőrök, de engedély nélküli horgászokat és egy étteremben igazolatlan eredetű halakat is találtak.
Nem lesz tilalom a pontyokra a Balatonon
Idén sem lesz tilalom pontyokra a Balatonon – közölte Tulipán Tibor, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. horgászturisztikai menedzsere. Hozzátette: a hét végén véget ért a süllő, a balin, a sügér fajlagos tilalma, és újra lehet csónakból horgászni.
Több mint 60 ezer látogatót vonzott a FeHoVa
Több mint 60 ezren látogattak ki idén a vasárnap véget ért 23. FeHoVa (Fegyver, Horgászat, Vadászat) nemzetközi kiállításra a Hungexpo Budapesti Vásárközpontba, Kelet-Közép-Európa legnagyobb vadász- és horgászkiállítására - közölte a Hungexpo Zrt. hétfőn az MTI-vel.
Fél évszázad után ismét vadászati világkiállításnak ad otthont Magyarország
Megnyílt Budapesten a 23. FeHoVa (Fegyver, Horgászat, Vadászat) kiállítás, a nemzetközi kiállítást Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöke és Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter nyitotta meg csütörtökön a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban.
2016-ban is ugyanannyiért horgászhatunk a Balatonnál
Nem drágulnak 2016-ban a balatoni horgászjegyek, így már ötödik éve maradnak változatlanul - közölte Szári Zsolt, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BHN) vezérigazgatója.
A kormány növelné a magyarországi halfogyasztás mértékét
A kormány egyebek mellett kampánnyal, halvásárokkal ösztönzi a magyarországi halfogyasztást - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) államtitkára hétfőn Budapesten, sajtótájékoztatón. /FRISSÍTETT/
Szélesebb körűvé válik a halgazdálkodási jog hasznosítása
Szélesebb körűvé válik a halgazdálkodási jog hasznosítása a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló törvény módosítása eredményeként - hangsúlyozza a Földművelésügyi Minisztérium (FM) az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.
Indítvány a halgazdálkodási jog elnyerhetőségének kibővítésére
Szűcs Lajos (Fidesz) országgyűlési képviselő a horgászoknak kedvező önálló indítványt terjesztett elő a héten a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013-as törvény módosítására, amellyel szélesítené a halgazdálkodási jog hasznosításának lehetőségét.
