Nagy István agrárminiszter hétfői budapesti sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a kormány a Magyar Halgazdálkodási Operatív Program Plusz (MAHOP Plusz) keretében 2027-ig több mint 20 milliárd forint támogatást biztosít az akvakultúra fejlesztésére.
A tárcavezető kiemelte, a hazai akvakultúra kulcsszerepet játszik a horgászvizek egészséges és minőségi hal utánpótlásában, ezért a Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) a pályázatok révén 100 százalékos intenzitással részesülhet támogatásban olyan feladatokra, mint az őshonos halállományok élőhelyeinek fejlesztése, ívóhelyek létrehozása és helyreállítása, illetve az idegenhonos halfajok visszaszorítása.
A miniszter ismertetése szerint a nyilvántartott 160 ezer hektár halgazdálkodási vízterületen és 26 ezer hektár halastóban tavaly összesen 4879 tonna halat fogtak, ebből 4614 tonna a horgászfogás volt, ami 2,8 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. A haltelepítések mennyisége elérte a 4071 tonnát, a kihelyezett halak összértéke pedig 6,7 milliárd forint volt.


