Harmadával csökkent a háztartási élelmiszerpazarlás Magyarországon 2016 óta

Harmadával csökkent a háztartási élelmiszerpazarlás Magyarországon 2016 óta

A Nébih 2024-es felmérése szerint a magyar háztartások évente fejenként kb. 21,5 kg élelmiszert dobnak ki.

14 tonnával kevesebb az üzletlánc papírfelhasználása

14 tonnával kevesebb az üzletlánc papírfelhasználása

A SPAR digitális megoldásokkal csökkenti az áruházai működéséhez szükséges, papíralapú adminisztrációt.

59 tonnával csökkenti a műanyagfólia felhasználását a SPAR

59 tonnával csökkenti a műanyagfólia felhasználását a SPAR

Az üzletlánc a logisztikai folyamatok során többször használatos anyagot alkalmaz.

Már Pepsi-kólát is készíthetünk magunknak otthon

Már Pepsi-kólát is készíthetünk magunknak otthon

A világ vezető szódagépgyártója, a SodaStream tavaly kezdte meg a PepsiCo szörpök forgalmazását négy európai országban, Norvégiában, Svédországban, Németországban és Franciaországban.

McDonald’s: kevesebb műanyag csomagolás

McDonald’s: kevesebb műanyag csomagolás

A McDonald’s Brüsszelben jelentette be átfogó hulladékcsökkentési programjának elindítását. Ennek keretében a műanyag csomagolóanyagok kiváltására, illetve csökkentésére, valamint a csomagolók újrahasznosíthatóságának javítására irányuló lépéseket kezdeményez Európa-szerte.

Intenzíven küzd a hulladékok ellen a Tesco

Intenzíven küzd a hulladékok ellen a Tesco

November 16. és 24. között zajlik az Európai Hulladékcsökkentési Hét, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a hulladék csökkentésére, és ennek gyakorlati megvalósítására. A Tesco számos területen tesz a hulladék mennyiségének visszaszorításáért: az élelmiszer-felesleget jótékony célra adományozza, a műanyag szatyrokat papírra cseréli, biztosítja a ruházati osztály vállfáinak újbóli felhasználását, a papírhulladékot pedig füzetek, mappák, színezők formájában hasznosítja újra, és kínálja az áruházak polcain.

Civilek a műanyag szatyrok ellen

Civilek a műanyag szatyrok ellen

Ma Zacskómentes Nap, holnap Zacskómentes Föld! Ezzel a szlogennel tartanak szeptember 29-én helyi kezdeményezésű Zacskómentes Napot a Dunakanyarban. A szervezők célja, hogy segítsék a lakosságot és a szolgáltatókat az egyszer használatos zacskók mennyiségének csökkentésében.

Nem a "tejeskávé adóra" a briteknél

Nem a "tejeskávé adóra" a briteknél

A brit kormány elvetette az úgynevezett tejeskávéadó ötletét, amelyet az eldobható kávéspoharakra vetettek volna ki a hulladéktermelés visszaszorítása érdekében, mert úgy véli, hogy hatékonyabb megoldás, ha a kávézók inkább kedvezményeket adnak azoknak a vásárlóknak, akik saját bögrével érkeznek - írta a BBC News.

Magyar döntősök a nemzetközi mezőnyben az Európai Hulladékcsökkentési Díj elnyeréséért

Magyar döntősök a nemzetközi mezőnyben az Európai Hulladékcsökkentési Díj elnyeréséért

Ismét magyar döntősöknek szurkolhatunk nemzetközi mezőnyben az Európai Hulladékcsökkentési Díj elnyeréséért.

Honlap indult a hulladékcsökkentés ösztönzésére

Honlap indult a hulladékcsökkentés ösztönzésére

Vállalom! elnevezéssel elindult az Európai Hulladékcsökkentési Hét magyar nyelvű honlapja a hulladékcsökkentés folyamatos ösztönzése érdekében - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

Közel félezer magyarországi program az idei Európai Hulladékcsökkentési Héten

Közel félezer magyarországi program az idei Európai Hulladékcsökkentési Héten

Rekordszámú, összesen 473 hulladékcsökkentést és a hulladékokkal való felelős, tudatos bánásmód elsajátítását, kialakítását elősegítő akció valósul meg idén az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében hazánkban. A kampány önkéntesei elsősorban a hulladékok keletkezésének megelőzésére fókuszálnak, a legtöbb akció erre a témakörre irányul. Az Európai Hulladékcsökkentési Hét 2015. november 21-29. között lesz. A kampány keretében – az Európai Bizottság megbízásából - európai akcióötletek tesztelése is zajlik idén.

Budapesten adják át az Európai Hulladékcsökkentési Díjat

Budapesten adják át az Európai Hulladékcsökkentési Díjat

Bejutott a döntőbe az Európai Hulladékcsökkentési Díjért folyó küzdelemben két magyar jelölt. A budapesti Bethlen Gábor ÚÁG Kincskereső Tagiskoláját az oktatási intézmények, Greksa Lászlónét (Homokmégy, Bács-Kiskun megye) pedig a magánszemélyek kategóriájában választotta be a legjobb akciófejlesztők közé a nemzetközi zsűri. Az, hogy végül ők kapják-e az elismerést, 2015. május 27-én, Budapesten derül ki. A 2014. évi Európai Hulladékcsökkentési Hét az eddigi legsikeresebb volt az Európai Bizottság kezdeményezésének történetében hazánkban: 150 akciót valósítottak meg az önkéntesek 2014. november 22-30. között.