
Harmadával csökkent a háztartási élelmiszerpazarlás Magyarországon 2016 óta
A Nébih 2024-es felmérése szerint a magyar háztartások évente fejenként kb. 21,5 kg élelmiszert dobnak ki.
14 tonnával kevesebb az üzletlánc papírfelhasználása
A SPAR digitális megoldásokkal csökkenti az áruházai működéséhez szükséges, papíralapú adminisztrációt.
59 tonnával csökkenti a műanyagfólia felhasználását a SPAR
Az üzletlánc a logisztikai folyamatok során többször használatos anyagot alkalmaz.
Már Pepsi-kólát is készíthetünk magunknak otthon
A világ vezető szódagépgyártója, a SodaStream tavaly kezdte meg a PepsiCo szörpök forgalmazását négy európai országban, Norvégiában, Svédországban, Németországban és Franciaországban.
McDonald’s: kevesebb műanyag csomagolás
A McDonald’s Brüsszelben jelentette be átfogó hulladékcsökkentési programjának elindítását. Ennek keretében a műanyag csomagolóanyagok kiváltására, illetve csökkentésére, valamint a csomagolók újrahasznosíthatóságának javítására irányuló lépéseket kezdeményez Európa-szerte.
Intenzíven küzd a hulladékok ellen a Tesco
November 16. és 24. között zajlik az Európai Hulladékcsökkentési Hét, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a hulladék csökkentésére, és ennek gyakorlati megvalósítására. A Tesco számos területen tesz a hulladék mennyiségének visszaszorításáért: az élelmiszer-felesleget jótékony célra adományozza, a műanyag szatyrokat papírra cseréli, biztosítja a ruházati osztály vállfáinak újbóli felhasználását, a papírhulladékot pedig füzetek, mappák, színezők formájában hasznosítja újra, és kínálja az áruházak polcain.
Civilek a műanyag szatyrok ellen
Ma Zacskómentes Nap, holnap Zacskómentes Föld! Ezzel a szlogennel tartanak szeptember 29-én helyi kezdeményezésű Zacskómentes Napot a Dunakanyarban. A szervezők célja, hogy segítsék a lakosságot és a szolgáltatókat az egyszer használatos zacskók mennyiségének csökkentésében.
Nem a "tejeskávé adóra" a briteknél
A brit kormány elvetette az úgynevezett tejeskávéadó ötletét, amelyet az eldobható kávéspoharakra vetettek volna ki a hulladéktermelés visszaszorítása érdekében, mert úgy véli, hogy hatékonyabb megoldás, ha a kávézók inkább kedvezményeket adnak azoknak a vásárlóknak, akik saját bögrével érkeznek - írta a BBC News.
Magyar döntősök a nemzetközi mezőnyben az Európai Hulladékcsökkentési Díj elnyeréséért
Ismét magyar döntősöknek szurkolhatunk nemzetközi mezőnyben az Európai Hulladékcsökkentési Díj elnyeréséért.
Honlap indult a hulladékcsökkentés ösztönzésére
Vállalom! elnevezéssel elindult az Európai Hulladékcsökkentési Hét magyar nyelvű honlapja a hulladékcsökkentés folyamatos ösztönzése érdekében - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Közel félezer magyarországi program az idei Európai Hulladékcsökkentési Héten
Rekordszámú, összesen 473 hulladékcsökkentést és a hulladékokkal való felelős, tudatos bánásmód elsajátítását, kialakítását elősegítő akció valósul meg idén az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében hazánkban. A kampány önkéntesei elsősorban a hulladékok keletkezésének megelőzésére fókuszálnak, a legtöbb akció erre a témakörre irányul. Az Európai Hulladékcsökkentési Hét 2015. november 21-29. között lesz. A kampány keretében – az Európai Bizottság megbízásából - európai akcióötletek tesztelése is zajlik idén.
Budapesten adják át az Európai Hulladékcsökkentési Díjat
Bejutott a döntőbe az Európai Hulladékcsökkentési Díjért folyó küzdelemben két magyar jelölt. A budapesti Bethlen Gábor ÚÁG Kincskereső Tagiskoláját az oktatási intézmények, Greksa Lászlónét (Homokmégy, Bács-Kiskun megye) pedig a magánszemélyek kategóriájában választotta be a legjobb akciófejlesztők közé a nemzetközi zsűri. Az, hogy végül ők kapják-e az elismerést, 2015. május 27-én, Budapesten derül ki. A 2014. évi Európai Hulladékcsökkentési Hét az eddigi legsikeresebb volt az Európai Bizottság kezdeményezésének történetében hazánkban: 150 akciót valósítottak meg az önkéntesek 2014. november 22-30. között.
