
Decemberben zárul a Békés megyei ivóvízminőség-javító program
December közepére fejeződik be a hatvankét Békés megyei településen zajló ivóvízminőség-javító program műszaki átadása - tájékoztatta a Békés Megyei Önkormányzatok Ivóvízminőség-Javító Önkormányzati Társulásainak Konzorciuma az MTI-t.
Parti szűrésű törpe csápos kút is lesz
Másfélmilliárd forintos ivóvízminőség-javító beruházás kezdődött el a barcsi kistérségben az Európai Unió támogatásával - közölte a Barcs és Térsége Ivóvízminőség-javító Társulás az MTI-vel hétfőn.
Arzénmentes vízre szomjaznak
Több, mint hárommilliárd forintból tizennégy település ivóvízének minőségét javító beruházás kezdődik Kiskunhalas térségében - jelentette be a projekt kivitelezési szerződésének aláírása alkalmából a város polgármestere, az érintett településeket összefogó önkormányzati társulás elnöke.
Húsz Tolna és Somogy megyei településen kezdődhet ivóvízminőség-javítás
Húsz Somogy és Tolna megyei településen kezdődhetnek el európai uniós támogatással ivóvízminőség-javító beruházások - tájékoztatta a Dél-Dunántúli Régió Ivóvízminőség-javító Önkormányzati Társulás az MTI-t.
„Szükség van a vidéki életforma fenntartására”
Fontos, hogy folytatódjon az a vidékpolitika, amely a kistelepüléseken élőket is hozzásegíti a városlakók számára természetes életszínvonalhoz – jelentette ki Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter Tiszaszőlősön, a község ivóvízminőség-javító beruházását elindító rendezvényen.
Két konzorcium nyert a Békés megyei ivóvízminőség-javító program tenderén
Két konzorcium nyerte az Országos Vízügyi Főigazgatóság által a Békés megyei ivóvízminőség-javító programra kiírt nyílt közbeszerzést, amelynek értéke nettó 34 milliárd forint - az eredmény a hétfői Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.
