
Július elsején indul az online árfigyelő-adatbázis
Július elsején indul az online árfigyelő adatbázis, június 6-án a kiskereskedelmi láncokkal egyeztetett a kormányzati munkacsoport.
Keveset mosolyognak az eladók
A 2010-es mosolyfelmérés összefoglaló adatai magában foglalják 27 ország közel 1,2 millió kérdésére vonatkozó válaszait a mosolygás, üdvözlés valamint a kiegészítő termékek és szolgáltatások értékesítése témakörében.
A magyarok közel fele örömmel vadászik jó akciókra a boltokban
Világszerte átlagosan és Magyarországon is a fogyasztók felénél többen mondják, hogy a kiskereskedők az általuk kedvelt és értékelt árukat, szolgáltatásokat nyújtják nekik,.
Valamennyi alapvető élelmiszer előállítója árat emelne
Az elmúlt hetekben szinte valamennyi alapvető élelmiszer előállítója áremelési szándékkal kereste meg a kereskedőket - írja a Napi Gazdaság.
Betiltják a polcdíjat és a dömpingárat
A parlament rendkívüli nyári ülésszakának első ülésén a kereskedőket és a forgalmazókat is érintő módosításokról is szavaznak a képviselők - írja az index.hu.
Parlament elé kerül a forgalmazói magatartást pontosító törvényjavaslat
Az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottsága szerdai ülésén egyhangúlag támogatta Győrffy Balázs (Fidesz) képviselői önálló indítványát, amely a tisztességtelen forgalmazói magatartást tilalmáról szóló - még 2009-ben meghozott - törvényt pontosítaná.
Plázastop: az első abszurd magyar sztorik
A plázastop két nagy vesztese a Penny Market és a Lidl. A Nemzetgazdasági Minisztérium titkolja, hogy miért tagadta meg az engedélyt az áruházaktól, de több, a neve elhallgatását kérő hivatalnok azt mondta, hogy a tárca néhol azzal érvelt, hogy nem teremtene munkahelyeket, hol azzal, hogy káros hatással lenne a helyi piacra, továbbá leterhelné a közlekedést, megjelennének az utakon az áruszállító kamionok, és a vásárlók autói is szennyeznék a környezetet.
Végre egy kormányzati terv, aminek örülnek a kereskedők
A szociális segélyek, támogatások természetbeni kifizetése − amire az uzsora letörése jegyében készül a kormány − közel sem a valóságtól elrugaszkodott ötlet. A kereskedők szerint kifejezetten jó hatással lenne az élelmiszer-kereskedelemre - írja a Napi Gazdaság.
Senki sem szeretne vasárnap dolgozni
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) mindenképpen reális kompromisszumot szeretne a szabad vasárnap ügyében. Stágel Bence, a kisebbik kormánypárt országgyűlési képviselője az MTI-nek nyilatkozva erre a vasárnapi zárva tartással érintett kereskedelmi üzletek pontos körének meghatározásában, illetve a családi vállalkozások előnyben részesítésénél látott elsősorban lehetőséget.
Hús-vét: ördögi körben a húspiac
A hazai húsfeldolgozók sertésből a hazai alapanyag hiányára panaszkodnak. A termelők viszont, noha nagy a kereslet húsra, úgy tartják, nincs megfizetve a hazai áru.
Kötelező agrárkamarai tagság jöhet a kereskedőknek is
A készülő agrárkamarai törvény kötelező tagságot írna elő az egész élelmiszer-ágazatnak, nem csak a termelőknek és feldolgozóknak, hanem a kereskedőknek is - írja a Népszabadság a birtokába került dokumentumra hivatkozva.
A vis maior sem érdekli a kereskedőket
Még mindig nagy összegeket, több 100 ezres, millió forintos tételeket követelnek a gabonakereskedők azoktól a termelőktől, akik nem tudják a szerződött mennyiséget szállítani - mondta Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) elnöke hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
