
Sikerrel zárult a Shanghai Fair Trade Show Budapesten
Sikerrel zárult Shanghai magyarországi bemutatkozása.
Kínaiak építenek étolajgyárat Erdélyben
Vélhetően az épülő Arad–Nagylak autópálya egyik lehajtójának közelsége is nyomott a latban, amikor egy kínai cég helyszínül Pécskát választotta tervezendő étolajgyárának felépítésére.
Egyre erősebb a pekingi kapcsolat
Június 24-25-én Magyarországon tartózkodott Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai miniszterelnök, akinek budapesti tartózkodásakor több kereskedelmi megállapodást írtak alá. Az MTI összeállítást készített Kína magyarországi beruházásairól és beruházási kezdeményezéseiről az elmúlt egy évben:
Tízezer munkahelyet teremtettek a kínaiak
A múlt évben a kínai-magyar áruforgalom 7,9 milliárd dollárt tett ki, ebből 2 milliárd volt a magyar export, a kínai tőkebefektetések nyomán pedig mintegy tízezer munkahely keletkezett Magyarországon – mondta az „Ázsia Európa felé tart” című konferencián Kao Csien (Gao Jian) kínai nagykövet.
