
Novemberben bővült az ipari termelés
Tavaly novemberben az ipari termelés volumene 3,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a munkanaphatástól megtisztított adat a termelés 5,7 százalékos emelkedését mutatja - erősítette meg az előzetes jelentésében közölt adatokat kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Többlet a külkereskedelemben
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentése alapján, júniusban a kivitel euróban számolt értéke 8,9, a behozatalé 8,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a külkereskedelmi mérlegtöbblet két éve először ismét meghaladta az egymilliárd eurót és 1,070 millió euróra nőtt, ami 119 millióval több a tavaly júniusinál.
A tavalyinál élénkebb a gazdaság
Az első két hónap adatai a tavalyinál élénkebb gazdasági folyamatokat jeleznek, a gazdasági növekedés 2018-ban még megközelítheti a 4 százalékot, az év során azonban főleg az építőiparban és a kiskereskedelemben az egyre magasabb tavalyi bázis miatt lassulás várható - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
Indulhat a húsexport a Fülöp-szigetekre
Még ebben a hónapban megindulhat a magyar húskivitel a Fülöp-szigetekre, miután megkezdődött az állattenyésztésre és a növénytermesztésre egyaránt kiterjedő agrárkutatási partnerség.
Szüksége van-e élelmiszeriparunknak az uniós tagságra?
Nem szabad elfelejteni, hogy nettó agrárexportőr ország vagyunk, és a kivitelünk 80%-a az EU-ba irányul, így egyértelműen szükségünk van az európai piacra - hívta fel a figyelmet Éder Tamás, a Bonafarm Zrt. PR és vállalati kapcsolatok igazgatója a Portfolio Kelet-magyarországi Agrárfórumán. Az ágazatba nagyon kevés fejlesztési forrás érkezett az EU-csatlakozás óta, így nem is csoda, hogy lemaradt a versenyben. Bár a támogatási rendszer közelmúltbeli átalakításának köszönhetően az élelmiszeripar két operatív programból is forráshoz juthat, egyelőre úgy tűnik, hogy a pénzek felhasználása nem megfelelő hatékonysággal történik.
2015-ben valószínűleg rekord évet zárt a magyar export
A magyar kivitel soha nem ért még el nagyobb teljesítményt, mint a múlt év első 11 hónapjában.
Jövőre 2 százalékos gazdasági növekedésre számít a GKI
Az előző hónaphoz képest nem változtatott gazdasági növekedési előrejelzésén a GKI Gazdaságkutató Zrt.: idén a bruttó hazai termék (GDP) 2,7, jövőre 2 százalék körüli emelkedésére számít.
A magyar kkv-k exportképességét növelné a kormány
A kormány egyik célja az, hogy nőjön a kis- és középvállalkozások exportja, ezért támogatja a vállalkozásokat abban, hogy minél nagyobb számban vegyék igénybe az ösztönzőrendszer eszközeit - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) államtitkára az Exportra fel! című fórumon kedden, Zalaegerszegen.
Rekord külkereskedelmi többlettel zárhat idén Magyarország
Rekordnagyságú külkereskedelmi többlettel zárhat az idén Magyarország - mondta Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásért felelős államtitkára szerdán az M1 aktuális csatornán a külkereskedelem júliusi alakulásáról közzétett KSH-adatokra reagálva.
Tovább nőtt a kereskedelmi mérleg aktívuma
A kivitel euróban számolt értéke 13,9, a behozatalé 9,5 százalékkal haladta meg júniusban az egy évvel korábbit, a külkereskedelmi mérleg többlete 801 millió eurót tett ki, 353 millióval többet, mint a múlt év azonos hónapjában - jelentette második becslése alapján szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Jobban emelkedett az import az exportnál
Áprilisban a kivitel euróértéke 3,1, a behozatal 4,2 százalékkal nőtt, és emiatt a kereskedelmi többlet 47 millió euróval 625 millióra (192 milliárd forintra) csökkent a múlt év azonos hónapjához képest - jelentette az első becslés alapján pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Több száz magyar cég az országos export-tanácsadási roadshow-n
Több, mint 650 kis- és középvállalkozás részvételével zajlott a Magyar Nemzeti Kereskedőház és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által elindított országos export-tanácsadási roadshow, amely a mai nappal zárult. A Partner Programban regisztrált cégekkel együtt így már közel 1500, exportlehetőségek iránti érdeklődővel került kapcsolatba az MNKH. A vállalat tevékenységének köszönhetően a hazai vállalkozások számára egyedülálló lehetőség nyílik: termékeik, szolgáltatásaik számos, Európai Unión kívüli országba eljuthatnak, új piacok, új lehetőségek nyílnak meg előttük.
Januárban nőtt az export, stagnált az import
Januárban 2,8 százalékkal nőtt a magyar kivitel euróban számolt értéke a múlt év azonos hónapjához képest, az import gyakorlatilag változatlan szinten maradt, ugyanis 0,1 százalékkal csökkent - jelentette az első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal.
