Novemberben bővült az ipari termelés

Novemberben bővült az ipari termelés

Tavaly novemberben az ipari termelés volumene 3,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a munkanaphatástól megtisztított adat a termelés 5,7 százalékos emelkedését mutatja - erősítette meg az előzetes jelentésében közölt adatokat kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Többlet a külkereskedelemben

Többlet a külkereskedelemben

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentése alapján, júniusban a kivitel euróban számolt értéke 8,9, a behozatalé 8,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a külkereskedelmi mérlegtöbblet két éve először ismét meghaladta az egymilliárd eurót és 1,070 millió euróra nőtt, ami 119 millióval több a tavaly júniusinál.

A tavalyinál élénkebb a gazdaság

A tavalyinál élénkebb a gazdaság

Az első két hónap adatai a tavalyinál élénkebb gazdasági folyamatokat jeleznek, a gazdasági növekedés 2018-ban még megközelítheti a 4 százalékot, az év során azonban főleg az építőiparban és a kiskereskedelemben az egyre magasabb tavalyi bázis miatt lassulás várható - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.

Indulhat a húsexport a Fülöp-szigetekre

Indulhat a húsexport a Fülöp-szigetekre

Még ebben a hónapban megindulhat a magyar húskivitel a Fülöp-szigetekre, miután megkezdődött az állattenyésztésre és a növénytermesztésre egyaránt kiterjedő agrárkutatási partnerség. 

Szüksége van-e élelmiszeriparunknak az uniós tagságra?

Szüksége van-e élelmiszeriparunknak az uniós tagságra?

Nem szabad elfelejteni, hogy nettó agrárexportőr ország vagyunk, és a kivitelünk 80%-a az EU-ba irányul, így egyértelműen szükségünk van az európai piacra - hívta fel a figyelmet Éder Tamás, a Bonafarm Zrt. PR és vállalati kapcsolatok igazgatója a Portfolio Kelet-magyarországi Agrárfórumán. Az ágazatba nagyon kevés fejlesztési forrás érkezett az EU-csatlakozás óta, így nem is csoda, hogy lemaradt a versenyben. Bár a támogatási rendszer közelmúltbeli átalakításának köszönhetően az élelmiszeripar két operatív programból is forráshoz juthat, egyelőre úgy tűnik, hogy a pénzek felhasználása nem megfelelő hatékonysággal történik.

2015-ben valószínűleg rekord évet zárt a magyar export

2015-ben valószínűleg rekord évet zárt a magyar export

A magyar kivitel soha nem ért még el nagyobb teljesítményt, mint a múlt év első 11 hónapjában.

Jövőre 2 százalékos gazdasági növekedésre számít a GKI

Jövőre 2 százalékos gazdasági növekedésre számít a GKI

Az előző hónaphoz képest nem változtatott gazdasági növekedési előrejelzésén a GKI Gazdaságkutató Zrt.: idén a bruttó hazai termék (GDP) 2,7, jövőre 2 százalék körüli emelkedésére számít.

A magyar kkv-k exportképességét növelné a kormány

A magyar kkv-k exportképességét növelné a kormány

A kormány egyik célja az, hogy nőjön a kis- és középvállalkozások exportja, ezért támogatja a vállalkozásokat abban, hogy minél nagyobb számban vegyék igénybe az ösztönzőrendszer eszközeit - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) államtitkára az Exportra fel! című fórumon kedden, Zalaegerszegen.

Rekord külkereskedelmi többlettel zárhat idén Magyarország

Rekord külkereskedelmi többlettel zárhat idén Magyarország

Rekordnagyságú külkereskedelmi többlettel zárhat az idén Magyarország - mondta Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásért felelős államtitkára szerdán az M1 aktuális csatornán a külkereskedelem júliusi alakulásáról közzétett KSH-adatokra reagálva.

Tovább nőtt a kereskedelmi mérleg aktívuma

Tovább nőtt a kereskedelmi mérleg aktívuma

A kivitel euróban számolt értéke 13,9, a behozatalé 9,5 százalékkal haladta meg júniusban az egy évvel korábbit, a külkereskedelmi mérleg többlete 801 millió eurót tett ki, 353 millióval többet, mint a múlt év azonos hónapjában - jelentette második becslése alapján szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Jobban emelkedett az import az exportnál

Jobban emelkedett az import az exportnál

Áprilisban a kivitel euróértéke 3,1, a behozatal 4,2 százalékkal nőtt, és emiatt a kereskedelmi többlet 47 millió euróval 625 millióra (192 milliárd forintra) csökkent a múlt év azonos hónapjához képest - jelentette az első becslés alapján pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Több száz magyar cég az országos export-tanácsadási roadshow-n

Több száz magyar cég az országos export-tanácsadási roadshow-n

Több, mint 650 kis- és középvállalkozás részvételével zajlott a Magyar Nemzeti Kereskedőház és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által elindított országos export-tanácsadási roadshow, amely a mai nappal zárult. A Partner Programban regisztrált cégekkel együtt így már közel 1500, exportlehetőségek iránti érdeklődővel került kapcsolatba az MNKH. A vállalat tevékenységének köszönhetően a hazai vállalkozások számára egyedülálló lehetőség nyílik: termékeik, szolgáltatásaik számos, Európai Unión kívüli országba eljuthatnak, új piacok, új lehetőségek nyílnak meg előttük.

Januárban nőtt az export, stagnált az import

Januárban nőtt az export, stagnált az import

Januárban 2,8 százalékkal nőtt a magyar kivitel euróban számolt értéke a múlt év azonos hónapjához képest, az import gyakorlatilag változatlan szinten maradt, ugyanis 0,1 százalékkal csökkent - jelentette az első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal.