18 ezer embert bocsát el az Amazon

18 ezer embert bocsát el az Amazon

Az elbocsátások elsősorban az Amazon Go-t és az Amazon Fresh-t érintik.

Itthon nem tervezi boltok bezárását a Tesco

Itthon nem tervezi boltok bezárását a Tesco

A Tesco Magyarországon nem tervezi boltok bezárását, az áruházlánc a jövőben is folytatja az intenzív befektetést áruházaiba.

Félezer dolgozó hagyja el a Tescót

Félezer dolgozó hagyja el a Tescót

Ötszázan kerülnek utcára a Tesco áruházlánctól, a márciusban bejelentett csoportos leépítésben ennyien nem vállaltak, illetve nem kaptak új állásajánlatot a cégtől – értesült a Magyar Idők. Eközben két szakszervezeti vezetőtől jogellenesen válna meg a multicég, esetükben várhatóan munkaügyi bíróság dönt majd.

Leépítés a Tesco áruházak pékségeiben

Leépítés a Tesco áruházak pékségeiben

Ismét átalakítja működését a Tesco áruházlánc, ami azzal jár, hogy bizonyos munkakörökben feleslegessé válik a dolgozók munkája – tudta meg a Magyar Idők. A munkaerő- és szakemberhiány egyre szembetűnőbb a kiskereskedelemben.

Trükkösen küld el dolgozókat a Tesco

Trükkösen küld el dolgozókat a Tesco

Átszervezéssel csökkenti dolgozóinak létszámát a Tesco-Global Áruházak Zrt., holott a kormányzattal kötött stratégiai megállapodásban 2013-ra és 2014-re jelentős foglalkoztatás-bővítési szándékot jelzett előre – írja a HVG.

Intézkedések a Red Bullnál

Intézkedések a Red Bullnál

Munkatársai körülbelül felét küldi el a Red Bull magyarországi vállalata, a nagy és drága rendezvények a háttérbe szorulnak. 

Összemegy a Red Bull

Összemegy a Red Bull

Leépíti magyarországi jelenlétét a Red Bull. A cég a csökkenő fogyasztás és a chipsadó miatt döntött az átszervezés mellett. Az energiaitalt továbbra is értékesítik. 

A dolgozók kétharmadát elküldik Kapuvárról

A dolgozók kétharmadát elküldik Kapuvárról

Dolgozóinak kétharmadát elbocsáthatja a kapuvári húsgyár - erősítette meg az MTI értesülését csütörtökön az üzem szakszervezeti vezetője.

Kirúgtak. Mit csináljak?

Kirúgtak. Mit csináljak?

A leépítés az egyik legnehezebb hr-lépés a munkáltatóknak, de ennél is rosszabb azoknak, akiknek megszűnik a munkahelye. A Kreatív Online cikke hasznos tanácsokat szeretne adni azoknak, akiktől a munkáltató meg akar válni.

Több ezer embert tesz lapátra a kormányzat

Több ezer embert tesz lapátra a kormányzat

Jelentős, összesen 6369 fős kormányzati létszámcsökkentésről döntött a kormány – jelent meg a szerdai Magyar Közlönyben. 

450 embert kirúg, és sok fiókot bezár  a magyar Erste

450 embert kirúg, és sok fiókot bezár a magyar Erste

Dolgozóinak közel 15 százalékát elbocsátja és fiókjainak várhatóan negyedét bezárja Magyarországon az Erste Bank, közölte a pénzintézet. A bank drasztikus lépése a hazai nagybankok között egyelőre egyedülállónak tekinthető, igaz a héten a CIB Bank is bejelentette 11 fiók bezárását.

Ismét berreg a közigazgatási létszám-fűnyírógép

Ismét berreg a közigazgatási létszám-fűnyírógép

Közel harmincezer fővel kell csökkenteni a központi közigazgatási intézmények dolgozói létszámát –  erről hozott informális döntést a kormány az [origo] információi szerint. Az adóhatóság és néhány más intézmény felmentést kaphat az elbocsátások alól.

Költségvetés 2011 – derekas fogyókúra lesz a közszférában

Költségvetés 2011 – derekas fogyókúra lesz a közszférában

A közszféra jelenlegi 690 ezres létszámát 25-30 ezerrel kívánja csökkenteni a kormány jövőre – mondta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a szombati kormányszóvivői tájékoztatón.