
18 ezer embert bocsát el az Amazon
Az elbocsátások elsősorban az Amazon Go-t és az Amazon Fresh-t érintik.
Itthon nem tervezi boltok bezárását a Tesco
A Tesco Magyarországon nem tervezi boltok bezárását, az áruházlánc a jövőben is folytatja az intenzív befektetést áruházaiba.
Félezer dolgozó hagyja el a Tescót
Ötszázan kerülnek utcára a Tesco áruházlánctól, a márciusban bejelentett csoportos leépítésben ennyien nem vállaltak, illetve nem kaptak új állásajánlatot a cégtől – értesült a Magyar Idők. Eközben két szakszervezeti vezetőtől jogellenesen válna meg a multicég, esetükben várhatóan munkaügyi bíróság dönt majd.
Leépítés a Tesco áruházak pékségeiben
Ismét átalakítja működését a Tesco áruházlánc, ami azzal jár, hogy bizonyos munkakörökben feleslegessé válik a dolgozók munkája – tudta meg a Magyar Idők. A munkaerő- és szakemberhiány egyre szembetűnőbb a kiskereskedelemben.
Trükkösen küld el dolgozókat a Tesco
Átszervezéssel csökkenti dolgozóinak létszámát a Tesco-Global Áruházak Zrt., holott a kormányzattal kötött stratégiai megállapodásban 2013-ra és 2014-re jelentős foglalkoztatás-bővítési szándékot jelzett előre – írja a HVG.
Intézkedések a Red Bullnál
Munkatársai körülbelül felét küldi el a Red Bull magyarországi vállalata, a nagy és drága rendezvények a háttérbe szorulnak.
Összemegy a Red Bull
Leépíti magyarországi jelenlétét a Red Bull. A cég a csökkenő fogyasztás és a chipsadó miatt döntött az átszervezés mellett. Az energiaitalt továbbra is értékesítik.
A dolgozók kétharmadát elküldik Kapuvárról
Dolgozóinak kétharmadát elbocsáthatja a kapuvári húsgyár - erősítette meg az MTI értesülését csütörtökön az üzem szakszervezeti vezetője.
Kirúgtak. Mit csináljak?
A leépítés az egyik legnehezebb hr-lépés a munkáltatóknak, de ennél is rosszabb azoknak, akiknek megszűnik a munkahelye. A Kreatív Online cikke hasznos tanácsokat szeretne adni azoknak, akiktől a munkáltató meg akar válni.
Több ezer embert tesz lapátra a kormányzat
Jelentős, összesen 6369 fős kormányzati létszámcsökkentésről döntött a kormány – jelent meg a szerdai Magyar Közlönyben.
450 embert kirúg, és sok fiókot bezár a magyar Erste
Dolgozóinak közel 15 százalékát elbocsátja és fiókjainak várhatóan negyedét bezárja Magyarországon az Erste Bank, közölte a pénzintézet. A bank drasztikus lépése a hazai nagybankok között egyelőre egyedülállónak tekinthető, igaz a héten a CIB Bank is bejelentette 11 fiók bezárását.
Ismét berreg a közigazgatási létszám-fűnyírógép
Közel harmincezer fővel kell csökkenteni a központi közigazgatási intézmények dolgozói létszámát – erről hozott informális döntést a kormány az [origo] információi szerint. Az adóhatóság és néhány más intézmény felmentést kaphat az elbocsátások alól.
Költségvetés 2011 – derekas fogyókúra lesz a közszférában
A közszféra jelenlegi 690 ezres létszámát 25-30 ezerrel kívánja csökkenteni a kormány jövőre – mondta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a szombati kormányszóvivői tájékoztatón.
