Január végén márciusra ígért konkrétumokat a Red Bull a magyarországi tevékenységének további sorsáról. Akkor a Marketing & Média iparági információkra hivatkozva azt írta, hogy az energiaital-gyártó cég leépítheti itthoni érdekeltségét a kedvezőtlen piaci környezet miatt. Az azóta eltelt időben az osztrák központ meghozta a döntéseit, erről kérdeztük a céget.
A vállalat nevében válaszoló Maklári Edit off premise menedzser a Kreatív Online kérdésére elmondta, hogy a költségstruktúrát az energiaitalok keresletének csökkenése és a kiszámíthatatlan adókörnyezet miatt racionalizálták. Ennek értelmében a cég létszámának körülbelül felét bocsájtották el, de ez „kevesebb, mint húsz fő”.
Emellett a márkaépítő tevékenységek megmaradnak, de a nagy és drága rendezvényeket háttérbe szorulnak. Megmarad az egyetemi aktivitás, a termékkóstoltatás, a sportolói szponzoráció és a médiatámogatás is. Maklári Edit kiemelte továbbá, hogy a World of Red Bull reklámszpot már egy hete fut a mozikban.
A Kastner & Partners reklámügynökségre a továbbiakban is stratégiai partnerként számítanak, nem csak Magyarországon, hanem az Adria-régió többi országában is.

