
Fokozott védekezés a baromfiágazatban
A Nébih által kiadott hatósági eljárásrend alapján országszerte érvényes előírás.
Békés vármegyében is megjelent a madárinfluenza
Madárinfluenza vírus jelenlétét mutatta ki Békés vármegyében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma.
A madárinfluenza hazai terjedése miatt bővítik a védő- és megfigyelési körzeteket
Bács-Kiskunban robbanásszerűen terjed a járvány.
Új kárenyhítési rendszer kellene a járványok okozta károk kezelésére
A mostanihoz hasonló járványok okozta károk hatékony kezelése érdekében egy új, önkéntes alapon működő kárenyhítési rendszer kidolgozására lenne szükség – hangzott el a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara víziszárnyas-tenyésztő tagjai számára rendezett fórumon.
Madárinfluenza - minden érintett gazda részesül állami kártalanításban
A madárinfluenza-vírussal fertőzött állatállomány leölése kötelező, minden érintettnek jár az állami kártalanítás, ennek összege az állat forgalmi értéke - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hétfőn.
Kilencezer pulykát öltek le
Befejeződött a mintegy kilencezres pulykaállomány felszámolása a tótkomlósi állattartó telepen, ahol a múlt héten mutatták ki a madárinfluenza vírusát. A megbetegedés miatt Japán, Izrael és Hongkong korlátozta egyes magyar baromfitermékek importját - mondta hétfőn az országos főállatorvos, a Földművelésügyi Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára.
Újra támad a madárinfluenza?
Szupertitkos laboratóriumban dolgoznak a kutatók, hogy megfékezzenek egy esetleges világjárványt. Mindezt teszik úgy, hogy saját maguk „állítják elő” a halálos vírust!
