
Mégsem olyan jó ötlet műanyagban tárolni az ételt?
Az edényekből az emberi szervezetbe kerülő biszfenol A sok betegség melegágya lehet. A nőinetcafe írása.
A hipertónia egyik fő okozója a túlzott sófogyasztás
A túlzott sófogyasztás a magas vérnyomás egyik fő okozója, ezért a szakemberek számára igen érdekes lehet az a nemrégiben közzétett tanulmány, miszerint a magas vérnyomással küzdők általában kifejezetten kívánják a sós ételeket. A HáziPatika.com cikke.
Coca-kolonizáció: a civilizációs betegségek terjedése a fejlődő világban
Azóta egyre egészségtelenebb az életmódunk és hiányosabb a táplálkozásunk; bár az ókoriak tudták, hogy azzá válunk, amit megeszünk, a tudomány csak a legutóbbi időkben kezdi komolyan venni az élelmiszerek betegségokozó szerepét.
Zsírszegény tejjel a magas vérnyomás ellen
A magas vérnyomás általában nem okoz panaszt, de a szív- és érrendszeri megbetegedések egyik legfontosabb kockázati tényezője; a szélütés, az agyi katasztrófa szempontjából az első számú rizikófaktor. A jelenség ráadásul nagyon gyakori: becslések szerint világszerte egymilliárd embernek kórosan emelkedett a vérnyomása.
Túladagolható-e az energiaital?
Az ÁNTSZ t jelentés szerint az energiaital túladagolásnak 158 esetben nem volt utóhatása, 2 esetben viszont magas vérnyomás alakult ki.
Az elhízás és a konyhasó együtt még veszélyesebb
A magas vérnyomás kifejlődésének a kövérség és a sok konyhasó egyaránt jelentős kockázati tényezője, együttes hatásuk azonban rosszabb, mint a kettő matematikai összege volna – állapították meg japán kutatók, akik az Amerikai Élettani Társaság konferencián ismertett tanulmányukban megjegyzik: ezért egy különleges fehérje a felelős.
A gyümölcscukor felnyomja a vérnyomást
Az üdítőitalgyártók már az első tudományos adatok ismertetésekor idegesen vitatták a vizsgálat eredményeit.
