Becsült olvasási idő: 0 perc
A hipertónia egyik fő okozója a túlzott sófogyasztás

A túlzott sófogyasztás a magas vérnyomás egyik fő okozója, ezért a szakemberek számára igen érdekes lehet az a nemrégiben közzétett tanulmány, miszerint a magas vérnyomással küzdők általában kifejezetten kívánják a sós ételeket. A HáziPatika.com cikke.

A sót számos egyéb fűszerrel ki lehet váltani, amelyek nem, hogy nem növelik, de egyenesen csökkentik a vérnyomást - hívja fel a figyelmet dr. William White, a magas vérnyomás amerikai társaságának jelenlegi elnöke.

A magas vérnyomást csendes gyilkos névvel is szokták illetni, mivel általában nem jár különösebb tünetekkel, így sokan nem is tudják, hogy ez a bajuk. Ugyanakkor világszerte egymilliárd embernek magas a vérnyomása, csak az Egyesült Államokban minden harmadik felnőttnek.

A cikk folytatása ezen a hiperhivatkozáson érhető el.