
Létezik jó só és rossz? Milyen szerepe van a sónak élelmiszerkészítésben?
A hasznos infók mellé egy sómentes receptet is adunk.
Folyamatosan csökkentett só- és cukortartalom
Saját márkás termékeiben 2025-ig átlagosan 20 százalékkal csökkenti a hozzáadott só és cukor mennyiségét a Lidl.
55 tonnával kevesebb só egy év alatt
Jelentősen csökkentette termékei közel 70 százalékának sótartalmát a Kométa, miközben azok ízélménye változatlan maradt. A sócsökkentési programnak köszönhetően az élelmiszergyártó az egy évvel ezelőtti bejelentés óta 55 tonnával kevesebb sót használt fel.
Kevesebb sót az élelmiszeriparba!
Újabb tudós figyelmeztetett a sóbevitel mérséklésének hatására, Paul Elliott, az Imperial College London professzora ráadásul rendszerszintű változást sürget. Szerinte ha az élelmiszeripar nagyarányú sócsökkentést lépne meg, az emberéleteket menthetne.
Nincsenek agyonsózva az uniós élelmiszerpiacon kapható termékek
Aki eddig azon aggódott volna, hogy agyonsózzák a húskészítményeket és az élelmiszereket a gyártók, most megnyugodhat – tájékoztat az NLcafé. Az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság (EFSA) átfogó ellenőrzésen állapította meg, hogy minden rendben van nitrit- és nitrátfronton.
Gabonamagvas sót hívott vissza a termék olasz előállítója
A RASFF rendszeren keresztül érkezett információ szerint az olasz Parco della Salina di Cervia srl előállító tengeri sót hívott vissza, mert a forgalomba hozott termék nagy valószínűséggel gabona magvakkal szennyezett. A kifogásolt tételből 2016. decemberében 12 kg érkezett 1 kg-os kiszerelésben Magyarországra egy vendéglátó egységbe, ahol a vendégek megvásárolhatták azt.
Oroszország november 1-től már a sóra is kiterjeszti az orosz élelmiszerembargót
November 1-től a sóra is kiterjeszti az orosz kormány az élelmiszerembargót, amelyet azon országokkal szemben hirdetett meg, amelyek az ukrajnai beavatkozása miatt szankciókat léptettek életbe Oroszország ellen.
Megugrott a cukorfogyasztás mértéke a fiatalok körében
A cukorfogyasztás minden korosztályban nőtt egy kicsit, a fiatalok körében viszont megugrott 2009 óta - mondta az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) táplálkozásélettani és epidemiológiai főosztályának vezetője az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.
A telítettzsír-, cukor- és sófogyasztás mérséklését sürgeti az amerikai kormány
Új táplálkozási ajánlásokat tett közzé az amerikai kormányzat, a telített zsírok, a só és a cukor fogyasztásának csökkentését javasolja az amerikaiaknak.
A táplálkozás szerepe az egészség megőrzésében
Sok só, sok cukor, zsíros ételek, kevés zöldség és gyümölcs – számtalan tényező, amely ronthatja az életminőségünket, ráadásul veszélyes betegségekhez vezethet. A közétkeztetésben eddig nem figyeltek a rizikófaktorokra, ám január elsejétől kötelező érvényű rendelet hoztak az gyermekek egészségét védendő.
Mitől különbek a „speciális” sók?
A hagyományos sók után a speciális sókat is megvizsgálta a NÉBIH. A hatóság többek között a jódozott, fluorozott és csökkentett nátrium-tartalmú termékeket vizsgálta elsősorban laboratóriumi és érzékszervi paraméterek, jelölési előírások alapján. A vizsgálat eredményeként 45 termékből 40-nél indult hatósági eljárás: 32 esetben figyelmeztetésben részesültek az élelmiszer-vállalkozók, további 8 terméknél összesen mintegy fél millió forint bírságot szabtak ki a szakemberek. Több tételt a kereskedelmi forgalomból is ki kellett vonni.
Mit (t)ehet az ifjúság az egészségéért?
A Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet valamint a Debreceni Egyetem alkotta konzorcium 2015. szeptember 18-án Debrecenben indította útjára a 40 állomásból álló egészségprevenciós programsorozatát. Cél a lakosság és kiemelten a fiatalkorúak egészségtudatosságának és táplálkozási szokásainak javítása. A projekt a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében, közel 500 millió forint európai uniós támogatás segítségével valósul meg.
A túlzott sófogyasztás komolyan megnövelheti az elhízás esélyét
Amint az a The Daily Meal cikkéből is kiderül, a Queen Mary Egyetem kutatóinak egyik friss értekezése szoros kapcsolatot vél felfedezni a sófogyasztás és az elhízás között.
Csökkenti sajátmárkás italainak cukortartalmát a Tesco
Évente öt százalékkal kívánja üdítőitalainak cukortartalmát csökkenteni a Tesco – számol be a The Independent. A kampány kiötlői szerint ez az „első nagyobb cukortartalom-csökkentő program” a kiskereskedők körében.
