
Megszűnik a Lidl és a Telekom közös projektje
Megszűnik a Lidl diszkontlánc és a Magyar Telekom közös, telekommunikációs projektje, a Blue Mobile – adta hírül a hwsw.hu. A konstrukció a megjelenésekor a pre-paid piac ászának számított, mára azonban az egész szegmens meredek esésbe került.
350 milliós bírság a Magyar Telekomnak
A GVH megállapította, hogy a Magyar Telekom megtévesztette a fogyasztókat maximális sebességű hálózatot ígérő állításával „Most generáció” kampányában. A hatóság több lépcsőben, feltételekkel határozta meg a bírságot, amelynek egy részét nem kell majd megfizetnie, ha vállalásainak megfelelően kompenzálja előfizetőit.
A gyorséttermi piac tányérzsonglőrbiznisz
Vesvőszerzés- és megtartás – ezzel a címmel rendezett konferenciát a Kreatív Csoport csütörtökön a Magyar Telekom, a Trnd és az A4C támogatásával. Habár ilyen vagy ehhez hasonló tematika már a negyedik alkalommal alkotta egy általunk szervezett esemény gerincét, ismét akadtak érdekes előadások, szórakoztató előadók és hasznos esettanulmányok. A tudósítás első felét kollégánk, a második felét pedig rendhagyó módon Török Diána, a Mediapiac.com főszerkesztője írta.
Gyenes András távozott az Unilevertől
A Magyar Telekom Igazgatósága 2015. július 3-ai hatállyal kinevezte Gyenes Andrást a Magyar Telekom lakossági szolgáltatások vezérigazgató-helyettesévé. Gyenes András a Magyar Telekom Ügyvezető Bizottságának is tagja lesz.
Új sorozat: Bárcsak én csináltam volna!
A fenti címmel új sorozatot indítunk a Kreatív Online-on. Ebben arra kérünk fel marketingeseket, hogy mondják el, melyik magyar, vagy külföldi kampánynál érezték azt irigyekdve/sajnálkozva, hogy az akár az ő munkájuk is lehetett volna. Először Juhász Péter, a Magyar Telekom Lakossági Marketing Igazgatóság reklám- és ügyfélkommunikációs vezetője válaszol.
Itt a Mol-mobil
Saját márkás mobilszolgáltatást indított hétfőn a Mol Nyrt. a Magyar Telekom hálózatára támaszkodva - közölte a Mol az MTI-vel.
Telekom-meglepetés a szuperkasszákhoz
A Magyar Telekom havonta nettó 2300 forintos díj ellenében biztosítja a NAV rendszere és a szuperkasszák közötti adatkommunikációt lehetővé tevő szolgáltatáscsomagot. A távközlési cég az Alt Cash Kft.-vel fogott össze a kereskedők kiszolgálására.
Hőség és robotok a VOLT-on
Idén nagy melegben, robotos dizájnnal és telekomos magenta színben rendezték meg a soproni VOLT Fesztivált. A pultoknál magas árakkal, a fesztiválterületen kevés promócióval, de annál több márkázott helyszínnel és installációval találkoztunk.
Összefogás a mobiltárca hazai bevezetéséért
A Magyar Telekom, a Telenor, a Vodafone valamint a MasterCard, az OTP Bank és a SuperShop a mobiltárca funkcionalitásában, kényelmében, kezelhetőségében és biztonságában rejlő előnyöket felismerve megalakította a Mobil Tárca Egyesületet.
Reklámfilmzene-pályázatot írt ki a Magyar Telekom
A mai napon induló ReZene pályázatra nevezőknek nem kell mást tenniük, mint a www.rezene.hu oldalon három különböző hangulatú és képi világú reklámfilmből egyet vagy akár többet kiválasztani, és arra vagy azokra saját – instrumentális, vagy bármilyen hangszerrel kísért, illetve hangszer nélküli ének, dallam, motívum, zörej alapú – zenét komponálni.
Minden harmadik telefonos ügyfél csalódott
Az érdeklődők 30 százaléka csalódottan, a számára szükséges információk megismerése nélkül teszi le a telefont, derül ki hazai KKV szektor 3 eltérő piacát feltérképező telefonos felmérésből. A legáltalánosabb probléma, hogy a bejövő hívásokat senki nem fogadja, így azok megfelelő technológiai felszereltség hiányában egyszerűen elvesznek anélkül, hogy azokról – a pórul járt ügyfelet leszámítva – bárki is tudjon.
GKI-konferencia: Gazdaságpolitikai dilemmák
A gazdaságpolitikai megszorításokkal egy ideig még együtt lehet élni, de a bizonytalansággal csak nagyon nehezen, pedig a 2010 utáni időszakra a bizonytalanság a jellemző – vélekedtek a szakemberek a GKI Gazdaságkutató Zrt. Gazdaságpolitikai dilemmák címmel megszervezett keddi üzleti konferenciáján Budapesten.
200 milliós bírságot kapott a Magyar Telekom
A Gazdasági Versenyhivatal október 20-án tartott tárgyalásán megállapította, hogy a Magyar Telekom Nyrt. az elmúlt év második felében megtartott „90 Golf, 90 nyertes” elnevezésű SMS-játékával kapcsolatban fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot tanúsított. A jogsértés megállapítása mellett a versenyhivatal 200.000.000 Ft bírságot szabott ki a vállalkozással szemben.
