
Elindult a Magyarok Kenyere idei búzagyűjtése
A Magyarok Kenyere program célja idén sem változott.
Egyre több fiatal agrártehetség kap támogatást a Magyarok Kenyere ösztöndíjprogramban
Idén 37 fiatal agrárszakember részesül ösztöndíjban.
Díjazták a gluténmentes péktermékek legjobbjait
Negyedik alkalommal rendezték meg a gluténmentes kenyerek és péksütemények versenyét.
Díjazták az év gluténmentes kenyereit és péksüteményeit
Harmadik alkalommal rendezték meg a gluténmentes kenyerek és péksütemények versenyét.
Szombaton a nagyközönség is megkóstolhatja a Szent István-napi kenyereket
10-15 napig is eltartható a hosszú érlelésű kovásszal készült kenyér.
A legnehezebb időszakban sem marad el a gazdák adománya
A Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program keretében búzát ajánlanak fel a gazdálkodók magyar gyermekeket segítő szervezeteknek.
A sarjadó búza megáldásával indult el a Magyarok Kenyere program
Idén a székelyföldi Nyárádszeredán került sor az eseményre.
Búzaszentelő Ünnepség a virtuális térben
Idén jelentős újdonsággal indult a Magyarok Kenyere program.
Magyarok Kenyere - Összeöntötték a búzát
Mintegy négyszáz tonna búzát öntöttek össze a Magyarok Kenyere program keretében, amelyet Kárpát-medence szerte élő gazdák adományoztak rászoruló gyermekek részére. A kezdeményezés sikerének titka a gazdák jövőbe vetett hite - mondta az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára Nemeshanyban.
Magyarok Kenyere program
Idén minden eddiginél szélesebb körben, a Kárpát-medence teljes magyar gazdatársadalmát bevonva szervezi meg a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a MAGOSZ a Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem programot. A jótékonysági kezdeményezés célja, hogy a Kárpát-medence segítőkész magyar gazdái búzájuk egy részét nemzeti összefogással a határon innen és túl élő, rászoruló magyar gyermekek ellátására adományozzák.
Magyarok Kenyere – 15 millió Búzaszem
A „Magyarok Kenyere – 15 millió Búzaszem” program keretében 2018-ban minden eddiginél több, összesen négyezerhatszáz – 2700 magyarországi és 1900 határon túli – magyar gazda ajánlott fel búzaadományt. A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által szervezett program idei zárásaként a horvátországi Eszéken tartott adományozóünnepségen Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége, valamint Jakab István és Győrffy Balázs, a két szervezet vezetői térségbeli gyerekeknek adtak át adományokat.
380 tonna liszt rászorulóknak
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara főszervezésében és a MAGOSZ együttműködésével megvalósuló jótékonysági kezdeményezés keretében a Kárpát-medencében összegyűjtött búzából készült lisztet szétosztják a szociálisan rászoruló, hátrányos helyzetű gyermekeket gondozó magyarországi és határon túli szervezeteknek.
Lisztadományt adtak át Hajdújáráson
Október 11-én a vajdasági Hajdújáráson a Poverello - Ferences Közhasznú Alapítvány Lurkó Házának adott át lisztadományt Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke és Áder János köztársasági elnök felesége, Herczegh Anita asszony a Magyarok Kenyere program keretében. Az egész Kárpát-medencét átfogó kezdeményezés idén minden rekordot megdöntött: a 3900 áldozatkész magyarországi és határon túli magyar gazdálkodó mintegy 600 tonna búzát gyűjtött össze, így az őrlés után 360 tonna liszt áll rendelkezésre karitatív célokra.
Bemutatkoztak az év legjobb kenyerei
Nem túlzás az év legjobb kenyereinek nevezni azt a három terméket, amely a Magyar Pékszövetség versenyét nyerte az idén.
