Becsült olvasási idő: 1 perc
Búzaszentelő Ünnepség a virtuális térben

Idén jelentős újdonsággal indult a Magyarok Kenyere program.

A „Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem” program keretében Magyarországról és a környező országok magyarlakta településeiről ajánlanak fel búzát a gazdálkodók. A lisztté őrölt búzát kárpát-medencei magyar gyermekek, családok ellátására fordítják. A Magyar Örökség Díjas program szervezését és lebonyolítását immár több éve a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ), a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyarok Kenyere Alapítvány végzi. 

Idén komoly újdonsággal indult a Magyarok Kenyere program: a csíksomlyói Búzaszentelő Ünnepségre a virtuális térben került sor. A búzaszentelés szakrális jelentőségű, a keresztény liturgiában a határ és a gabonaföldek megáldását jelenti. A hívők Szent Márk napja, április 25-e környékén körmentet tartanak a jó termésért és a természeti csapások elhárításáért, és a lelkipásztorok a négy égtáj felé fordulva áldást mondanak a vetésre.

A trianoni békediktátum százéves évfordulóján a csíksomlyói rendezvény üzenete az összefogás és a magyarok közötti szolidaritás fontossága, amelyet a koronavírussal kapcsolatos fejlemények még inkább felértékeltek. 2019 mind a felajánlott búza (közel 800 tonna), mind a szétosztott liszt (472 tonna), mind az adományozók számában (több mint 5700 felajánló) rekordot hozott, ami jelzi a magyar gazdálkodók elkötelezettségét és egységét.
Az adományból mintegy 80 ezer gyermek részesült.

A búzaszentelőről készült videófelvétel elérhető itt:

https://www.youtube.com/watch?v=QYw3UUPS5pQ

https://drive.google.com/open?id=1IkbovboQc8EwVLzr2RUicQMWctXUPxJB