Brüsszelben áll a magyar termék jelölés ügye

Brüsszelben áll a magyar termék jelölés ügye

Elcsendesedett a Magyar Termék-rendelet körüli vita Brüsszelben − mondhatni, áll az ügy, így csak egy levélváltásra került eddig sor.

Kevesen használják a Magyar Termék megjelölést

Kevesen használják a Magyar Termék megjelölést

Meglepően kevesen használják a termékeiknél a Magyar Termék megjelölést, holott a szabályozó lassan fél éve van hatályban. A magyartermék-törvény továbbra sincs összhangban az uniós eredetjelöléssel.

Útmutató készült a magyartermék-rendelethez

Útmutató készült a magyartermék-rendelethez

A Vidékfejlesztési Minisztérium elkészítette azt az útmutatót, amely megkönnyíti az élelmiszer-vállalkozások számára az eredetre, származásra történő utalásokkal kapcsolatos jelölési nehézségek kezelését.

Hatályba lép a magyartermék-rendelet

Hatályba lép a magyartermék-rendelet

A rendelet szabályozza, hogy milyen feltételek mellett tüntethető fel az élelmiszerek csomagolásán a „magyar termék”, a „hazai termék” és a „hazai feldolgozású termék” jelölés.

Vannak viták, de nem sért uniós jogot a magyartermék-rendelet

Vannak viták, de nem sért uniós jogot a magyartermék-rendelet

A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) álláspontja szerint nem ütközik az európai uniós versenyjogba a magyar termék rendelet – jelentette ki Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter. A jogszabály megalkotása miatt vannak ugyan Magyarországnak vitái az unióval, lesznek is még egyeztetések az ügyben, de a vitás kérdések rendezhetők.

Üzlet lett a hobbidzsem

Üzlet lett a hobbidzsem

Lajer Hajnalka a lekvárban és a szörpökben találta meg élete értelmét. A fiatalasszony ragaszkodik a nagymama ízeihez és egykori lekvárjaihoz - a Szabad Föld interjúja.

Brüsszel szerint zavaros a magyartermék-rendelet

Brüsszel szerint zavaros a magyartermék-rendelet

Terjedelmes levélben részletezte az Európai Bizottság, hogy milyen kifogásai vannak a tavaly év végén egyeztetésre kiküldött jogszabállyal kapcsolatban.

Nagy a csönd a magyartermék-rendelet körül

Nagy a csönd a magyartermék-rendelet körül

Az év eleji ambiciózus sajtónyilatkozatokhoz képest, miszerint hónapokon belül rendeletben szabályozzák, hogy az élelmiszergyártók milyen feltételekkel használhatják a „magyar” eredetmegjelölést, jelenleg is nagy a csönd az áprilisban társadalmi vitára bocsátott tervezet körül - írja a nol.hu.

Jövőre csúszik a magyartermék-rendelet

Jövőre csúszik a magyartermék-rendelet

A legjobb esetben is csak jövő év elején léphet életbe az a rendelet, amelyben a Vidékfejlesztési Minisztérium azt szabályozná, hogy mely élelmiszerekre kerülhet rá a magyar termék kategória - írta a  Magyar Nemzet.

Miniszteri aláírás előtt a magyartermék-rendelet

Miniszteri aláírás előtt a magyartermék-rendelet

Az Élelmiszer szaklap március végén Magyar Termék Reggeli néven kerekasztal-beszélgetést szervezett. A cél az volt, hogy a hazai élelmiszergyártóknak és -forgalmazóknak fórumot teremtsünk a készülő szabályozással kapcsolatos különböző álláspontok megvitatására. Azóta elkészült a tervezet újabb változata, amelyről dr. Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) államtitkára a Gazdasági Rádióban nyilatkozott. A beszélgetésen az Élelmiszer is jelen volt. Az interjú az ott elhangzott beszélgetés alapján készült.

Fogyasszon a lakosság minél több hazai élelmiszert!

Fogyasszon a lakosság minél több hazai élelmiszert!

A kormányzat célja, hogy a lakosság minél több hazai élelmiszert fogyasszon – nyilatkozta Font Sándor, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának elnöke az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége (ÉFOSZ) éves tisztújító közgyűlésén.