Magyar vákuumszárítási technológia a tápanyagveszteség csökkentésére

Magyar vákuumszárítási technológia a tápanyagveszteség csökkentésére

A technológia a terményeket rövid időn belül feldolgozza, csökkentve a veszteségeket.

Hiánypótló „lejárati útmutatót” állított össze a Nébih

Hiánypótló „lejárati útmutatót” állított össze a Nébih

A lakosság, a kereskedelem és a karitatív szervezetek számára egyaránt hasznos lehet az a hiánypótló ajánlás, amit a lejárt minőségmegőrzési idejű termékek fogyaszthatósági határidejéről állított össze a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Fontos, hogy az ajánlott intervallumok kizárólag a minőségmegőrzési idővel ellátott, megfelelően tárolt élelmiszereknél tekinthetők irányadónak. Továbbá minden esetben egyéni mérlegessel lehet csak eldönteni, hogy valóban fogyasztható-e a termék.

Felülcímkézett élelmiszerek egy diszkontban

Felülcímkézett élelmiszerek egy diszkontban

Egy fővárosi, egyebek mellett élelmiszert is árusító üzlet ellenőrzése során számos, jogellenesen meghosszabbított minőségmegőrzési idejű, ezért hamisítottnak minősülő élelmiszert vontak ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.

Ez a készülék kiszagolja a húst a szánkból

Ez a készülék kiszagolja a húst a szánkból

Egy újonnan kieszelt szerkezet az ételek „kiszimatolásával” az embereknél jóval megbízhatóbban tudja megállapítani a vizsgált táplálék frissességi szintjét.

Illegális bolt üzemelt egy családi ház udvarán

Illegális bolt üzemelt egy családi ház udvarán

Illegális élelmiszerüzletet zárt be legutóbbi ellenőrzésén a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). A törökszentmiklósi bolt egy családi ház udvarán üzemelt, kínálatban többek között nápolyi, chips és száraztészta szerepelt. Az ellenőrök a helyszínen több mint 240 kg, többségében lejárt, illetve ismeretlen eredetű élelmiszert foglaltak le.

Több mint 39 tonna savanyúságot vontak ki a forgalomból

Több mint 39 tonna savanyúságot vontak ki a forgalomból

Egy budapesti savanyító üzemet ellenőrzött a XVII. kerületi Rendőrkapitánysággal közösen a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). Az akció során több mint 39 tonna élelmiszert vontak ki a forgalomból.

Négy húsüzletben egyszerre csapott le a NÉBIH

Négy húsüzletben egyszerre csapott le a NÉBIH

Egyszerre négy – azonos érdekeltségi körbe tartozó – hentesüzletben tartott ellenőrzést múlt héten a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) Kiemelt Ügyek Igazgatósága. Az összehangolt akció során több mint egy tonna terméket vontak ki a forgalomból és semmisíttettek meg az élelmiszerlánc-biztonsági szakemberek.

Közétkeztető cégnél vizsgálódott a NÉBIH

Közétkeztető cégnél vizsgálódott a NÉBIH

Egy pest megyei közétkeztető cég több konyháján tartott ellenőrzést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Kiemelt Ügyek Igazgatósága (NÉBIH KÜI). Az érintett cég egyik egységében több mázsa lejárt fogyaszthatósági és minőségmegőrzési idejű, továbbá jelöletlen, nem nyomonkövethető élelmiszert találtak és foglaltak le a szakemberek. A bírság várhatóan több százezer forint lesz.