
ÖRT: Az etikus reklámozás a cél
Mit üzennek a 2025-ös ellenőrzések a reklámpiaci szereplőknek?
Szolgáltatóipar-fejlesztési Programot indít az NGM
A vidéki vállalkozások lehetőséget kapnak, hogy megvásárolják az általuk használt ingatlant.
Akciótervvel erősíti hazai működését a Wolt
A Nemzetgazdasági Minisztériummal közösen akciótervet dolgozott ki a Wolt Magyarország.
Stratégiai együttműködés az NGM és a VOSZ között
Együttműködési megállapodást kötöttek a digitális kereskedelem és tranzakciós rendszer fejlesztéséről.
Milyen a tudatos mikuláscsomag?
A Nemzetgazdasági Minisztérium a tudatos és biztonságos vásárlás fontosságára figyelmeztet.
Mérsékelt növekedést mutat a kiskereskedelmi forgalom
A legnagyobb bővülést a nem élelmiszer-kiskereskedelem mutatta.
Állami kézbe kerülhet az Alföldi Tej Kft.
Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról.
NGM: Élénk fogyasztás tartja egyensúlyban a gazdaságot, a növekedés gyorsulása békétől függ
A tárca szerint a gazdaság húzóereje jelenleg a belső fogyasztás.
Csökken a kereskedelem jövedelmezősége
A 12. Retail Konferencián a Laurel Számítástechnikai Kft. ügyvezetője lényegében korszakváltást jelentett be a kiskereskedelem világában.
NGM: folyamatos a fogyasztói bizalom erősödése
NGM: februárban több mint 3 százalékkal bővült a kiskereskedelmi forgalom - folyamatos a fogyasztói bizalom erősödése.
Rendkívüli fogyasztóvédelmi ellenőrzések jönnek az ételfutároknál
Megnövekedett a panaszok száma, vizsgálatot jelentett be az NGM.
Csökkent a munkahelyi tragédiák száma
Csökkent a balesetek száma az agráriumban: 2017-ben az előző évi 837-ről 654-re csökkent a munkabalesetek éves száma, közülük a 2016. évinél 6-tal kevesebb, azaz 12 volt halálos kimenetelű – tájékoztatott az NGM Munkavédelmi Főosztálya.
Új lendületet kaphatnak a kkv-k a beszállító-fejlesztési programmal
A kormány célja, hogy a magyar kis- és középvállalkozások minél nagyobb arányban vegyenek részt a magasabb hozzáadott értékű termékek fejlesztésében és gyártásában, bekapcsolódva ezzel a nemzetközi nagyvállalatok beszállítói hálózatába – jelentette ki Varga Mihály a kormány által elfogadott beszállító-fejlesztési programról szóló sajtótájékoztatón. A tárcavezető kiemelte: a kormány idén és jövőre összesen 14 milliárd forintot fordít erre a célra.
