
Magyar borfajták nevét kapnák az M6-os sokat kritizált alagútjai
Összefogna a pécsi, a tolnai, a szekszárdi és a villányi borvidék azért, hogy az M6-os autópályán épült négy alagutat a magyar borfajták népszerűsítésére használhassák. Bár az alagutak építését sokan fölösleges pénzkidobásnak gondolták, de, ha már állnak, legalább ne az ábécé egy-egy betűje szerepeljen rajtuk – vélik a borászok –, hanem a vidék legjellegzetesebb borfajtáinak neveit hirdessék.
Hódít a Külügyminisztérium borkínálata
Üzletemberek és szakmai közönség előtt mutatkozott be a Külgazdasági és Külügyminisztérium idei borkínálata hétfőn és kedden Sanghajban, komoly sikert aratva a kínaiak körében.
Cégér-Ab Ovo
Közösen hirdet országimázs-pályázatot kisborászatok számára Cégér-Ab Ovo néven a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM), valamint a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) azzal a céllal, hogy a nyertes tételekből összeállított Carton Hungaricum borcsomagot külföldön is bemutassák.
A magyarság csúcsteljesítményei javíthatják az országképet
Az Élelmiszer testvérlapja, a Turizmus Trend szaklap által szervezett szakmai fórumon pénteken a szakemberek a hungarikumok és az országmarketing összefüggéseiről cseréltek véleményt.
A magyar bor az országimázs egyik záloga
Ma még az olcsó, átlagos minőségű bort lehet jól eladni, legfeljebb a magyar lakosság öt százaléka fogyaszt minőségi bort, pedig az sem elérhetetlenül drága luxuscikk – jelentette ki Figula Mihály, akit a szekszárdi Bodri Orsolyával együtt a 2011-es év fiatal magyar borászának választottak.
