
Tizenöt autót kaptak a halőrök
A beruházás értéke meghaladta a 101 millió forintot.
Újabb orvhalászt buktatott le a Nébih
Augusztusban újabb orvhalász került a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálatának (ÁHSZ) kezére. A jogosulatlanul halászó személyre ez alkalommal a Tisza Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szakaszán, Ároktő térségében csaptak le az állami halászati őrök. A rapsictól több mint 7 kg össztömegben koboztak el halakat a hatósági szakemberek.
Kiskorú harcsák életét mentették meg a NÉBIH halőrei
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ) a hétvégi, Szamosnál folytatott ellenőrzés során egy orvhorgásztól 6 darab méreten aluli szürke harcsát foglalt le és engedett vissza a folyóba.
Számos szabálytalanság a Szamos folyónál
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Szamos folyó déli részén tartott ellenőrzéseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ). Az egyik helyszínen egy jogosulatlanul kifogott 50 kg-os, 175 cm hosszú harcsát engedtek vissza a vízbe a halőrök, de engedély nélküli horgászokat és egy étteremben igazolatlan eredetű halakat is találtak.
Orvhalászt és orvhorgászokat fogott az Állami Halőri Szolgálat
Két helyszínen is lecsaptak az Állami Halőri Szolgálat (ÁHSZ) ellenőrei a hétvégén. Pénteken, Buj külterületén fogtak el egy orvhalászt, szombaton pedig négy orvhorgászt füleltek le a Hortobágy folyón és az Árkus csatorna összefolyásánál.
