Tizenöt autót kaptak a halőrök

Tizenöt autót kaptak a halőrök

A beruházás értéke meghaladta a 101 millió forintot.

Újabb orvhalászt buktatott le a Nébih

Újabb orvhalászt buktatott le a Nébih

Augusztusban újabb orvhalász került a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Állami Halőri Szolgálatának (ÁHSZ) kezére. A jogosulatlanul halászó személyre ez alkalommal a Tisza Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szakaszán, Ároktő térségében csaptak le az állami halászati őrök. A rapsictól több mint 7 kg össztömegben koboztak el halakat a hatósági szakemberek.

Kiskorú harcsák életét mentették meg a NÉBIH halőrei

Kiskorú harcsák életét mentették meg a NÉBIH halőrei

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ) a hétvégi, Szamosnál folytatott ellenőrzés során egy orvhorgásztól 6 darab méreten aluli szürke harcsát foglalt le és engedett vissza a folyóba.

Számos szabálytalanság a Szamos folyónál

Számos szabálytalanság a Szamos folyónál

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Szamos folyó déli részén tartott ellenőrzéseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ). Az egyik helyszínen egy jogosulatlanul kifogott 50 kg-os, 175 cm hosszú harcsát engedtek vissza a vízbe a halőrök, de engedély nélküli horgászokat és egy étteremben igazolatlan eredetű halakat is találtak.

Orvhalászt és orvhorgászokat fogott az Állami Halőri Szolgálat

Orvhalászt és orvhorgászokat fogott az Állami Halőri Szolgálat

Két helyszínen is lecsaptak az Állami Halőri Szolgálat (ÁHSZ) ellenőrei a hétvégén. Pénteken, Buj külterületén fogtak el egy orvhalászt, szombaton pedig négy orvhorgászt füleltek le a Hortobágy folyón és az Árkus csatorna összefolyásánál.