
Még mindig kevés gyümölcsöt eszünk
2010 óta csak egy évben, 2014-ben mért csökkenést a Központi Statisztikai Hivatal, így hat év alatt 37,8 kilogrammról 44,7 kilogrammra nőtt az egy főre eső fogyasztás éves mértéke. Eközben a gyümölcslevek iránti érdeklődés kismértékű csökkenést mutat: 6 év alatt 13 literről 12,4 literre esett vissza a magyar lakosság fogyasztása - írja a Magro.
A táplálkozás szerepe az egészség megőrzésében
Sok só, sok cukor, zsíros ételek, kevés zöldség és gyümölcs – számtalan tényező, amely ronthatja az életminőségünket, ráadásul veszélyes betegségekhez vezethet. A közétkeztetésben eddig nem figyeltek a rizikófaktorokra, ám január elsejétől kötelező érvényű rendelet hoztak az gyermekek egészségét védendő.
