
Indul az aranyszínű sárgasággal fertőzött szőlők drónos felderítése
A leginkább fertőzött Somogyban és Zalában a rovarölőszeres védekezés is elképzelhető.
A St. Andrea Szőlőbirtok lett Az év pincészete Magyarországon
Az elismerés Egerszalók hosszútávú szakmai munkájának gyümölcse is.
Gál Tibor a Borászok borásza
Dr. Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnökének fővédnöksége mellett.
„Piacvezetőként mindig egy lépéssel előbb kell járnunk, mint maga a kategória”
VIP nagyinterjú Müller Kornéllal, a Törley pezsgőpincészet ügyvezető igazgatójával.
Megvan a 2023-as Év Bortermelője díj nyertese
24 év után ismét egy villányi borász nyerte a díjat.
Százötven hazai és külföldi kiállító mutatkozik be a pécsi Adventi Borszalonon
Több mint félezer pincészet és helyi termelő vonultatja fel portékáját az eseményen.
A 30. Budapesti Borfesztiválon debütál a Mátrai borvidék megújult arculata
A megújult szellemiség jegyében hamarosan bemutatják a borvidék új, fiatalos közösségi borát és hangsúlyozzák a vidék és az általa kínált borok sokszínűségét.
Már nem veszik át a szőlőt a pincék
Országos jelenség, hogy a pincék nem veszik át a szőlőt - írja a delmagyar.hu. A gazdák attól tartanak, az olcsó spanyol és olasz boroknak ágyaznak meg a ,,kivéreztetésükkel".
Idén is lesz Villányi Vörösborfesztivál
Csaknem 30 pincészet és mintegy 50 kulturális, könnyűzenei program várja résztvevőket az idén négynaposra bővülő Villányi Vörösborfesztiválon, amelyet október 4. és 7. között 31. alkalommal rendeznek meg a borvidéki városban - közölték a szervezők az MTI-vel.
Óriási pincészet Feldebrőn
Átadták a Varga Pincészet új borászatát az Egri borvidéken lévő Feldebrőn. A fejlesztéssel 8,1 millió literre nőtt a borászat tárolókapacitása, amelyből mintegy 3,3 millió liter az erjesztőkapacitás.
Kiváló minőség, de magas árak a szőlőpiacon
Az utóbbi évek legjobb szőlő- és bortermése várható az idén – mondta el az agrárgazdaságért felelős államtitkár egy soltvadkerti szüreti rendezvényen. Czerván György hozzátette, az ágazat támogatására 145,5 millió euró jut öt év alatt, ennyi pénz a rendszerváltás óta nem állt rendelkezésre.
A Patricius Borház lett az év pincészete
A Tokaj-hegyaljai történelmi borvidék Patricius Borháza lett az idén az év pincészete, a 2002-ben alapított díjat a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa, a Magyar Bor Akadémia és a Magyar Szőlő és Bortermelők Szövetsége képviselői adták át csütörtökön a Bodrogkisfalud határában lévő társaságnak.
Mészáros Lőrinc megvette a Dereszlát?
A HVG úgy tudja, hogy a milliárdos felcsúti polgármesteré a Tokaj-hegyaljai Dereszla pincészet. Kalocsai László birtokigazgató a lap kérdésére azt mondta: „nem tudom megerősíteni még a hírt”.
Télen sem kerül lakat a balatoni borospincékre
A balatoni „borszezon” meghosszabbításának szükségességét hangsúlyozták a dél-balatoni pincészetek képviselői Kéthelyen, Márton-napi újbor-bemutatójukon. Egyetértettek abban is, hogy a gasztroturizmusban már megszokott nyári szezon mellett pincéiket a téli időszakban is nyitva tartják, ezzel folyamatos elérhetőséget és kikapcsolódási lehetőséget biztosítanak az érdeklődők számára.
