
Készpénzre válthatóság vagy őszinte elköteleződés?
Megéri-e politizálnia és megosztó társadalmi ügyek mellett kiállnia egy márkának?
Jól fogy a sör és a bor a Parlamentben
Egy ülésszak alatt sok száz üveg sör és bor fogy el az országházi büfében, a legnagyobb fogyasztás az ülésnapokra esik - számolt be a Blikk.
Medián: A többség hisz a trafikmutyiban
A megkérdezettek kétharmada szerint „a kormány elsősorban politikai szempontok alapján döntött, és többnyire a Fideszhez kötődő személyek kaptak trafiknyitási jogot” – derül ki a Medián május végi,a trafikpályázatokról szóló felmérésből.
Úton van a fogyasztói hatalomátvétel
A gazdaság eseményeit a politikusok akarják irányítani, de valójában a fogyasztók jelölik ki az utat − véli Kozák Ákos, a GfK Piackutató Intézet ügyvezető igazgatója. Véleménye szerint a gazdaságban a fogyasztói hatalomátvétel még várat magára, de már nem sokáig - írja a napi.hu.
Árt a kereskedelemnek a politika vagy segít?
Parázs vitában sem közeledett az állam és a gazdasági szereplők álláspontja az ágazatot érintő kérdésekben a most zajló siófoki Laurel Retail 2011 kereskedelemszakmai konferencián. A fórumon elhangzott, hosszú, legalább hároméves válságidőszakra kell felkészülnie a szektornak, az állami intézkedések pedig nincsenek tekintettel az ágazatra.
Indul a cukorturizmus és a csirkecserkészet
Szinte minden drágult, vagy drágul: a zöldség, a hús, a cukor, a kenyér, a lakbér, a kommunális díj és így tovább. A politikusi szócirádák ellenére a lakosság kevesebb pénzt kap, mint eddig, érezhetően romlik a közhangulat és az életszínvonal - írja a vasnepe.hu.
