Az online árfigyelő pozitív, ám a kisboltok a rendszer kárvallotjai

Az online árfigyelő pozitív, ám a kisboltok a rendszer kárvallotjai

Az online árfigyelő rendszer pozitív és hathatós lépés a kormány részéről, ugyanakkor a magyar tulajdonú üzletek, kisebb vegyesboltok nem fogják bírni az árverseny diktálta tempót - reagált lapunk megkeresésére Raskó György. 

Nem a GVH miatt lettek olcsóbbak bizonyos élelmiszerek

Nem a GVH miatt lettek olcsóbbak bizonyos élelmiszerek

Nem az árellenőrzések miatt csökkentek az árak, nyilatkozta Raskó György.

Éles kritika a demonstráló gazdáknak

Éles kritika a demonstráló gazdáknak

Nemcsak az ipari, de az étkezési alma ára is beszakadni látszik" – mondta Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke, az Országgyűlés alelnöke csütörtök reggel az M1-en - számolt be a hvg.hu. Az elnök szerint az étkezési alma kilónkénti ára az áruházban 400 forint körül van, míg a termelőnél 70 forintba kerül.

Jókora beruházási hullám söpörhet végig a mezőgazdaságon

Jókora beruházási hullám söpörhet végig a mezőgazdaságon

A Világgazdaság szerint több tényező is élénkítheti a beruházásokat a mezőgazdaságban, köztük a sorban megjelenő vidékfejlesztési pályázatok, az alacsony kamatkörnyezet és a hatékonyságnövelés kényszere.

Drágulhat a kenyér

Drágulhat a kenyér

Az alacsony idei gabonaárak ellenére is drágulhat a kenyér - írja hétfői számában a Népszava.

Megjelent az FMCG TOP 50 Szakember kiadványunk

Megjelent az FMCG TOP 50 Szakember kiadványunk

Hiánypótló összeállítást készített a Professional Publishing Hungary kiadó szaklapja, az Élelmiszer.  Az "FMCG TOP 50 Szakember kiadvány" a hazai FMCG (Fast-moving consumer goods), azaz a gyorsan forgó, napi fogyasztási cikkek piacára hatással bíró 50 személy névsorát mutatja be, azon területét, amely minden embert érint. 

Milliárdok hiányoznak az orosz embargó miatt

Milliárdok hiányoznak az orosz embargó miatt

Máig tartó negatív hatásai vannak a tavaly augusztusban egy évre meghirdetett, majd egy hónapja még egy évvel meghosszabbított orosz élelmiszer-embargónak. Az egyik napról a másikra felhalmozódó felesleg hatalmas nyomást helyezett az uniós piacra, alternatív értékesítési célpontokat pedig alig sikerült felkutatni. - közölte a Világgazdaság.

Raskó: nem használtuk ki az EU-tagságot

Raskó: nem használtuk ki az EU-tagságot

A magyar mezőgazdaság volumene 2004 óta stagnál, éves növekedési ütemének átlaga zéró - mondta Raskó György agrárvállalkozó, az agrártárca korábbi államtitkára egy konferencián csütörtökön, jelezve, hogy a lengyel mezőgazdaság ugyanebben az időszakban évente átlagosan egy százalékkal, a cseh 0,6 százalékkal, a szlovák 0,3 százalékkal nőtt.

Raskó: az élelmiszerár-robbanás már el is kezdődött

Raskó: az élelmiszerár-robbanás már el is kezdődött

A mezőgazdasági alapanyagok és az azokból készült élelmiszerek jelentős áfacsökkentését javasolja a kormánynak Raskó György agrárközgazdász, volt államtitkár, a Sága Foods Zrt. felügyelőbizottságának tagja.

Raskó szerint a kormány lefejezné a mezőgazdaságot

Raskó szerint a kormány lefejezné a mezőgazdaságot

A kormány lefejezné a professzionális magyar mezőgazdaságot, üldözendő tevékenység lett az innováció – gondolja Raskó György agrárvállalkozó az új földtörvény néhány napja benyújtott tervezetéről. Pedig a környezet adott a fejlődésre.

Hogyan lehet megmenteni a magyar élelmiszeripart?

Hogyan lehet megmenteni a magyar élelmiszeripart?

A magyar tulajdonú élelmiszer-ipari vállalkozásokra általánosan jellemzők azok a gazdálkodási-pénzügyi nehézségek, amelyeket Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője a Gyulai Húskombinát Zrt. megmentése okán egy – a miniszterelnökhöz címzett – írásbeli kérdésben fogalmazott meg a minap.

Már tizennyolc éve vizsgálták a növényolaj-ipari privatizációt

Már tizennyolc éve vizsgálták a növényolaj-ipari privatizációt

1993-ban már létrejött egy parlamenti bizottság a növényolajipari privatizáció kivizsgálására – emlékeztet az agromonitor.hu számára készített elemzésében Raskó György agrárközgazdász, korábbi földművelésügyi államtitkár.

Cukoripari privatizáció: itthon senki nem vállalta a kockázatot

Cukoripari privatizáció: itthon senki nem vállalta a kockázatot

Minden igyekezet kudarcba fulladt a nemzeti tulajdon részleges megőrzésére a hazai cukoripar ’90-es évek eleji privatizációjakor, mert sem az állami döntéshozók, sem a hazai befektetők, sem a cukorrépa-termelők nem voltak hajlandók vagy nem tudtak anyagi kockázatot vállalni – szögezte le az agromonitor.hu-nak készített elemzésében Raskó György agrárközgazdász, korábbi földművelésügyi államtitkár.