
Az online árfigyelő pozitív, ám a kisboltok a rendszer kárvallotjai
Az online árfigyelő rendszer pozitív és hathatós lépés a kormány részéről, ugyanakkor a magyar tulajdonú üzletek, kisebb vegyesboltok nem fogják bírni az árverseny diktálta tempót - reagált lapunk megkeresésére Raskó György.
"A magyar élelmiszeripar Közép-Európa legversenyképesebbje volt"
Múltidéző beszélgetés Raskó Györggyel.
Nem a GVH miatt lettek olcsóbbak bizonyos élelmiszerek
Nem az árellenőrzések miatt csökkentek az árak, nyilatkozta Raskó György.
Éles kritika a demonstráló gazdáknak
Nemcsak az ipari, de az étkezési alma ára is beszakadni látszik" – mondta Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke, az Országgyűlés alelnöke csütörtök reggel az M1-en - számolt be a hvg.hu. Az elnök szerint az étkezési alma kilónkénti ára az áruházban 400 forint körül van, míg a termelőnél 70 forintba kerül.
Jókora beruházási hullám söpörhet végig a mezőgazdaságon
A Világgazdaság szerint több tényező is élénkítheti a beruházásokat a mezőgazdaságban, köztük a sorban megjelenő vidékfejlesztési pályázatok, az alacsony kamatkörnyezet és a hatékonyságnövelés kényszere.
Drágulhat a kenyér
Az alacsony idei gabonaárak ellenére is drágulhat a kenyér - írja hétfői számában a Népszava.
Megjelent az FMCG TOP 50 Szakember kiadványunk
Hiánypótló összeállítást készített a Professional Publishing Hungary kiadó szaklapja, az Élelmiszer. Az "FMCG TOP 50 Szakember kiadvány" a hazai FMCG (Fast-moving consumer goods), azaz a gyorsan forgó, napi fogyasztási cikkek piacára hatással bíró 50 személy névsorát mutatja be, azon területét, amely minden embert érint.
Milliárdok hiányoznak az orosz embargó miatt
Máig tartó negatív hatásai vannak a tavaly augusztusban egy évre meghirdetett, majd egy hónapja még egy évvel meghosszabbított orosz élelmiszer-embargónak. Az egyik napról a másikra felhalmozódó felesleg hatalmas nyomást helyezett az uniós piacra, alternatív értékesítési célpontokat pedig alig sikerült felkutatni. - közölte a Világgazdaság.
Raskó: nem használtuk ki az EU-tagságot
A magyar mezőgazdaság volumene 2004 óta stagnál, éves növekedési ütemének átlaga zéró - mondta Raskó György agrárvállalkozó, az agrártárca korábbi államtitkára egy konferencián csütörtökön, jelezve, hogy a lengyel mezőgazdaság ugyanebben az időszakban évente átlagosan egy százalékkal, a cseh 0,6 százalékkal, a szlovák 0,3 százalékkal nőtt.
Raskó: az élelmiszerár-robbanás már el is kezdődött
A mezőgazdasági alapanyagok és az azokból készült élelmiszerek jelentős áfacsökkentését javasolja a kormánynak Raskó György agrárközgazdász, volt államtitkár, a Sága Foods Zrt. felügyelőbizottságának tagja.
Raskó szerint a kormány lefejezné a mezőgazdaságot
A kormány lefejezné a professzionális magyar mezőgazdaságot, üldözendő tevékenység lett az innováció – gondolja Raskó György agrárvállalkozó az új földtörvény néhány napja benyújtott tervezetéről. Pedig a környezet adott a fejlődésre.
Hogyan lehet megmenteni a magyar élelmiszeripart?
A magyar tulajdonú élelmiszer-ipari vállalkozásokra általánosan jellemzők azok a gazdálkodási-pénzügyi nehézségek, amelyeket Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője a Gyulai Húskombinát Zrt. megmentése okán egy – a miniszterelnökhöz címzett – írásbeli kérdésben fogalmazott meg a minap.
Már tizennyolc éve vizsgálták a növényolaj-ipari privatizációt
1993-ban már létrejött egy parlamenti bizottság a növényolajipari privatizáció kivizsgálására – emlékeztet az agromonitor.hu számára készített elemzésében Raskó György agrárközgazdász, korábbi földművelésügyi államtitkár.
Cukoripari privatizáció: itthon senki nem vállalta a kockázatot
Minden igyekezet kudarcba fulladt a nemzeti tulajdon részleges megőrzésére a hazai cukoripar ’90-es évek eleji privatizációjakor, mert sem az állami döntéshozók, sem a hazai befektetők, sem a cukorrépa-termelők nem voltak hajlandók vagy nem tudtak anyagi kockázatot vállalni – szögezte le az agromonitor.hu-nak készített elemzésében Raskó György agrárközgazdász, korábbi földművelésügyi államtitkár.
