
Túl sok a visszavetés
Mindössze a termőterület ötödén vetnek hazánkban jó minőségű, ellenőrzött búza vetőmagot. Ez az arány a most lezárult aratás statisztikáinak ismeretében sem javult. A gazdálkodók többsége még mindig a visszavetés mellett dönt, vagyis az általa aratott, nem minősített kalászost veti el újra. A Gabonakutató Nonprofit Kft. szakembere arra figyelmeztet, hogy ez a gyakorlat rontja a mennyiségi és minőségi kilátásokat, valamint élelmiszerbiztonsági szempontból is aggályos. A visszavetett búzából lényegesen, 15-25 százalékkal többet kell használni, mint a fémzárolt, minőségi vetőmagból.
Termelői piac nyílik a Rózsák terén is
Magyar zöldségeket, gyümölcsöket és élelmiszereket árusítanak ős- és kistermelők szombattól a főváros VII. kerületében.
Lejárt élelmiszerek: 3 táplálék, amelyeknél nem vicc a szavatossági idő
Sok vita kerekedett az elmúlt időszakban abból, hogy az élelmiszerek szavatosságát jelölő dátumokat hogyan kell kezelni, napra pontosan be kell-e tartani.
I love Aldi
Cukorhegy által beborított bevásárló kosár vagy légüres térbe helyezett kolbászokból készült installáció: a „kemény diszkont” – amelynek Németországban az Aldi cég volt az úttörője – kiállítási témává vált egy német múzeumban.
Szervezeti változás a MIRELITE MIRSA Zrt.-nél
Losó József visszavonul az operatív ügyek intézésétől.
Kik lettek az Év Fiatal Magyar Borászai?
Bodri Orsolya, a szekszárdi Bodri Pincészet borásztanonca és ifjabb Figula Mihály, a balatonfüredi Figula Pincészet borásza lett megosztva 2011-ben az Év Fiatal Magyar Borásza a közönség szavazatai alapján.
Visszaadhatják az ipart a rokkantak és a korkedvezményes nyugdíjasok
Elveszítették a kiegészítő tevékenységhez kötődő adó- és járulékkedvezményeiket, vagyis a szokásos szabályok szerint kell közterheket fizetniük január elsejétől mindazon vállalkozóknak, akik a korábbi szabályok szerint nyugdíj mellett folytattak valamilyen kiegészítő tevékenységet, ám életkoruk nem éri el az öregségi nyugdíj korhatárát.
A Vastag testvérek és Király L. Norbi a jégkorszakba utazott
Hírességek is kipróbálták az újonnan nyílt Icebárt. A Vastag testvéreket és Király L. Norbit -7 fokos hideggel, meleg termo öltözékkel és Finlandia koktélokkal várták az egyedi jégkamrában. A sztárok eszkimónak öltözve hozták el az északi tél varázsát a Váci utcai jégbárba.
A szorongó dohányosok sündisznóvá változnak a dohányzásellenes reklámok hatására
Bizonyos dohányzásellenes reklámok nem hatékonyak az olyan fiatal felnőttekkel szemben, akik alapvetően szorongóak – derült ki a Georgia Egyetem új kutatásából.
A dm búcsút int a műanyagtáskáknak
A dm drogerie markt a fenntartható fejlődés egyik alapelvét, a környezettudatosságot fontosnak tartva nemzetközileg igyekszik vásárlóinak háztartási hulladékait csökkenteni. Az októbertől induló kétlépcsős programja keretében szeretné, ha vásárlói a környezetszennyező nejlontáska helyett többször használatos pamuttáskában vinnék haza a termékeiket.
Az Adidas sem szennyez tovább
Az Adidas német sportmárka 2020-ig kiiktatja termékei teljes előállítási folyamatából a veszélyes kémiai anyagokat. A hírt a Greenpeace közölte szerdán Herzogenaurachban. A környezetvédelmi szervezet a cég lépését sikerként értékelte, és visszavonta a Dirty Laundry 2 (Piszkos mosoda) című nemzetközi jelentését. Korábban a Puma és a Nike is engedett a nyomásnak.
