
Édesipar: 900 tonna körül alakulhat az idei húsvéti fogyasztás
Az éves szinten 230 milliárd forintos piac összértékben nagyjából stagnál, ám stabil húsvéti keresletre számítanak.
Édesipar: 900 tonna körül alakulhat az idei húsvéti fogyasztás
Az április 7-én megtartott sajtótájékoztatón Sánta Sándor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének elnöke elmondta: az éves szinten 230 milliárd forintos piacuk összértékben nagyjából stagnál. A húsvét jelenti általában az éves forgalom 5 százalékát, a decemberi csúcs pedig a teljes fogyasztás 25 százalékát.
A funkcionális rágó a megmentő?
Nem kímélte a pandémia a rágózást sem: nem segítette a csemege vásárlását az otthoni étkezések számának növekedése, az online vásárlás, vagy az alapélelmiszerek nagyobb mennyiségű fogyasztása. Jönnek azonban az egészségtudatos termékek. Július 30-án a magyar rágó ötven éves jubileumának apropóján tartott szakmai konferenciát a Magyar Édességgyártók Szövetsége.
„Folyton menni, haladni kell, és akkor megtaláljuk a célt is.”
Sánta Sándor húsz éve tevékenykedik az édesiparban, kilencedik éve a Magyar Édességgyártók Szövetségének elnöke, az iparág egyik meghatározó szereplője. Hosszú évekig vezette az utolsó nagy magyar csokoládégyárat, a Bonbonettit, majd 2015-ben Chocco Garden néven saját vállalatot alapított. Beszélgetésünk apropója, hogy cége a napokban felvásárolta az egyetlen magyar rágógumigyárat, az SZP Kiskun Kft.-t. Exkluzív interjú Sánta Sándorral, a Chocco Garden Kft. tulajdonos-ügyvezetőjével.
CHOCCO GARDEN márkanévvel új édesipari termékcsalád indul
A CHOCCO GARDEN védjegybejelentés alatt álló márkanevet jegyző gazdasági társaság azzal a nem titkolt céllal jött létre, hogy verseny- és exportképes, kiváló minőségű magyar édesipari termékeket hozzon létre.
Zöld Antal vehette át elsőként az Édesiparért díjat
Első alkalommal adta át pénteken az Édesiparért díjat a Magyar Édességgyártók Szövetsége a fennállásának 20 éves évfordulójára rendezett fogadáson, az elismerést Zöld Antal, a Magyar Élelmiszer-tudományi és Technológiai Egyesület (MÉTE) Édesipari Szakosztályának tiszteletbeli elnöke kapta.
"1992-ben Norvégiában voltam epret szedni" - Sánta Sándor, Bonbonetti.
Határozottan emlékszem, mit csináltam ’92-ben: Norvégiában voltam epret szedni. Egyetemistaként mentünk ki dolgozni, a keresett pénzt meg elutazgattuk
Elfogyott Magyarország legnagyobb szaloncukra
A karácsonyi időszak várakozással telt a Bonbonetti életében, hiszen a Bonbonetti több mint 200 kilós szaloncukra hivatalosan is magyar-, és világrekord lett. De azok a gyerekek is kellően izgatottak voltak, akikhez végül az óriási csoki kerülhetett. A Béke Gyermekotthon lakói örömmel fogadták a felajánlásukat.
Miért lett a Bonbonetti az X-Factor egyik főszponzora?
Stratégiai lépésre készül a Bonbonetti Csoport – ezentúl nagyobb hangsúlyt kíván fektetni magára a Bonbonetti név mint ernyőmárka megismertetésére is. Exkluzív interjú Sánta Sándorral, a Bonbonetti Csoport vezérigazgatójával. (Élelmiszer Szaklap)
