Édesipar: 900 tonna körül alakulhat az idei húsvéti fogyasztás

Édesipar: 900 tonna körül alakulhat az idei húsvéti fogyasztás

Az éves szinten 230 milliárd forintos piac összértékben nagyjából stagnál, ám stabil húsvéti keresletre számítanak.

Édesipar: 900 tonna körül alakulhat az idei húsvéti fogyasztás

Édesipar: 900 tonna körül alakulhat az idei húsvéti fogyasztás

Az április 7-én megtartott sajtótájékoztatón Sánta Sándor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének elnöke elmondta: az éves szinten 230 milliárd forintos piacuk összértékben nagyjából stagnál. A húsvét jelenti általában az éves forgalom 5 százalékát, a decemberi csúcs pedig a teljes fogyasztás 25 százalékát.

A funkcionális rágó a megmentő?

A funkcionális rágó a megmentő?

Nem kímélte a pandémia a rágózást sem: nem segítette a csemege vásárlását az otthoni étkezések számának növekedése, az online vásárlás, vagy az alapélelmiszerek nagyobb mennyiségű fogyasztása. Jönnek azonban az egészségtudatos termékek. Július 30-án a magyar rágó ötven éves jubileumának apropóján tartott szakmai konferenciát a Magyar Édességgyártók Szövetsége.     

„Folyton menni, haladni kell, és akkor megtaláljuk a célt is.”

„Folyton menni, haladni kell, és akkor megtaláljuk a célt is.”

Sánta Sándor húsz éve tevékenykedik az édesiparban, kilencedik éve a Magyar Édességgyártók Szövetségének elnöke, az iparág egyik meghatározó szereplője. Hosszú évekig vezette az utolsó nagy magyar csokoládégyárat, a Bonbonettit, majd 2015-ben Chocco Garden néven saját vállalatot alapított. Beszélgetésünk apropója, hogy cége a napokban felvásárolta az egyetlen magyar rágógumigyárat, az SZP Kiskun Kft.-t. Exkluzív interjú Sánta Sándorral, a Chocco Garden Kft. tulajdonos-ügyvezetőjével.

CHOCCO GARDEN márkanévvel új édesipari termékcsalád indul

CHOCCO GARDEN márkanévvel új édesipari termékcsalád indul

A CHOCCO GARDEN védjegybejelentés alatt álló márkanevet jegyző gazdasági társaság azzal a nem titkolt céllal jött létre, hogy verseny- és exportképes, kiváló minőségű magyar édesipari termékeket hozzon létre. 

Zöld Antal vehette át elsőként az Édesiparért díjat

Zöld Antal vehette át elsőként az Édesiparért díjat

Első alkalommal adta át pénteken az Édesiparért díjat a Magyar Édességgyártók Szövetsége a fennállásának 20 éves évfordulójára rendezett fogadáson, az elismerést Zöld Antal, a Magyar Élelmiszer-tudományi és Technológiai Egyesület (MÉTE) Édesipari Szakosztályának tiszteletbeli elnöke kapta.

"1992-ben Norvégiában voltam epret szedni" - Sánta Sándor, Bonbonetti.

"1992-ben Norvégiában voltam epret szedni" - Sánta Sándor, Bonbonetti.

Határozottan emlékszem, mit csináltam ’92-ben: Norvégiában voltam epret szedni. Egyetemistaként mentünk ki dolgozni, a keresett pénzt meg elutazgattuk

Elfogyott Magyarország legnagyobb szaloncukra

Elfogyott Magyarország legnagyobb szaloncukra

A karácsonyi időszak várakozással telt a Bonbonetti életében, hiszen a Bonbonetti több mint 200 kilós szaloncukra hivatalosan is magyar-, és világrekord lett. De azok a gyerekek is kellően izgatottak voltak, akikhez végül az óriási csoki kerülhetett. A Béke Gyermekotthon lakói örömmel fogadták a felajánlásukat.

Miért lett a Bonbonetti az X-Factor egyik főszponzora?

Miért lett a Bonbonetti az X-Factor egyik főszponzora?

Stratégiai lépésre készül a Bonbonetti Csoport – ezentúl nagyobb hangsúlyt kíván fektetni magára a Bonbonetti név mint ernyőmárka megismertetésére is. Exkluzív interjú  Sánta Sándorral, a Bonbonetti Csoport vezérigazgatójával. (Élelmiszer Szaklap)