
Az agrártárca szerint erősödik a magyar sertéságazat
Nem változnak jövőre az állatjóléti támogatási keretek.
Januárban ötödével volt drágább az élő sertés, mint tavaly
Idén az első héten 484 forintra emelkedett az élő sertés kilójának termelői ára, amely 21 százalékkal magasabb az előző évinél. Japán a legfontosabb sertéshúspiacunkká lépett elő.
1,6 milliárd forint az idei sertésprogram megvalósítására
Ebben az évben 1,6 milliárd forint áll rendelkezésre a sertésprogramra - közölte Horváth István, a program végrehajtásáért felelős miniszteri biztos április 15-én, Budapesten – adta hírül az MTI.
Védjegy népszerűsítheti a hazai húst
Hazánk európai uniós csatlakozása az agráriumot állította a legnagyobb kihívások elé az elmúlt tíz évben, ezen belül a sertéságazat szenvedte el a legnagyobb veszteséget – mondta Németh Antal, a Vágóállat s Hús Szakmaközi szervezet és Terméktanács (VHT) elnöke a Bus-Hús Kft. telephelyén, Alsónémedin, pénteken.
Segítséget kapnak a Pápai Hús élőállat-beszállítói
A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) korábbi ígéretének megfelelően elindította a Pápai Hús 1913. Kft. élőállat beszállítói által igénybe vehető csekély összegű (de minimis) támogatások kifizetését. A vidékfejlesztési tárca rendelete értelmében a hiánytalan kérelmek tekintetében 2013. november 8-ig kell a támogatási döntéseknek megszületniük.
Malacunk lesz, sokkal több
A nyáron elfogadott sertésstratégia megvalósítása megkezdődött, egyes elemei már működnek. A közös munka a sertéságazat fejlesztése érdekében eredményes lesz – hangoztatta a vidékfejlesztési miniszter pénteken Budapesten, az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár (OMÉK) szakmai fórumán.
A prémiumtermékeké a jövő a sertéságazatban
A sertéságazatban a magas feldolgozottságú, prémium minőségű áru exportálása a cél a nagy tételek helyett – mondta Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára. A szaktárca és a Szent István Egyetem (SZIE) a sertésstratégia megvalósításáról tartott konferenciát Gödöllőn.
Az ötszázalékos áfáról is tárgyalt a kormány
A kormány szerdai ülésén döntött az aszály okozta károk enyhítéséről, főként a takarmánypiaci gondok, a sertéságazat, valamint a gyulai Húskombinát helyzetének orvoslásáról, jelentette be Giró-Szász András kormányszóvivő szerdán a kormányülés közben tartott sajtótájékoztatón.
Matolcsy miatt lesz vége a magyar disznónak?
A Magyar Sertéstartók Szövetsége tiltakozik az élő sertés kereskedelmében a fordított áfa fizetés bevezetése ellen. A szervezet a vidékfejlesztési tárcához küldött nyílt levelében úgy fogalmaz: a gabonakereskedelemben alkalmazott gyakorlat átültetése a sertéságazatba az utolsó tőrdöfést jelentené az ágazat szereplői számára.
Eltankoljuk a disznók elől a kukoricát?
Miközben a kormány fontos célkitűzésként fogalmazta meg, hogy erősödjön a hazai állattenyésztési szektor, és ezáltal a mezőgazdasági ágazat elmozduljon egy magasabb szintű, több hozzáadott értéket termelő struktúra felé, addig a bioüzemanyagok uniós szabályozói eszközökkel teremtett kereslete éppen szembemegy a kormány a szándékaival.
Folyósítják a gazdák támogatását
Több nemzeti támogatás kifizetését indította el a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal. A 24 milliárd forintos keretből öt jogcímen, közel 14 milliárd forint jut el a termelőkhöz ezen a héten. A fennmaradó összegek kifizetése is folyamatos - áll a VM közleményében.
Februárban lesz sertés stratégia
Február második hetében tárgyalja a kormány a sertés stratégiát – hangzott el egy szakmai fórumon, ahol Czerván György államtitkár tartott előadást a 2012-ben várható támogatásokkal kapcsolatban.
Védtelenek vagyunk a külföldi hússal szemben
A magyar piac védtelen a külföldi húskészítményekkel szemben – véli Tossenberger János, a Kaposvári Egyetem tanszékvezetője.
Magyarországnak legyen malaca!
Lezárult az Agrármarketing Centrum (AMC) idei „magyar sertés” kampánya, amelynek célja a magyar sertéshús vásárlásának előmozdítása, a tudatos vásárlás növelése volt.
