
„Igazi értékláncot képvisel”
A Sörszövetség és annak tagjai immár három évtizede elkötelezett szereplői a magyar gazdaságnak.
Áfacsökkentést szorgalmaznak a sörgyártók
Minőségben és mennyiségben is nő a magyar sörpiac, fejenként 63-64 liter az éves fogyasztás mértéke. Az európai trendekhez igazodva adócsökkentést szeretnének a szakmai szervezetek.
Megnyílt a csap – elstartolt a sörszezon
Magyar Sörgyártók Szövetsége és a Kraft Sör Egyesület közös csapolással nyitotta meg az idei sörszezont. A hazai mintegy 120 millió korsós éves fogyasztás túlnyomó többsége magyar sörgyárakban és sörfőzdékben készül, a csapolt sör pedig a legfrissebb sörélményt nyújtja a kedvelőknek. A sörös szervezetek a Sör mi több kezdeményezés keretében fogtak most első ízben össze, hogy méltó helyére kerüljön a csapolt sör a hazai sörkultúrában.
Három sörgyártó uralja a piacot
Miközben 72 sörfőző, malátagyártással is foglalkozó vállalkozás van Magyarországon, a három legnagyobb, a Dreher, a Heineken és a Borsodi tudhatja magáénak az összárbevétel 90 százalékát - közölte a Wolters Kluwer Kft., a Napi.hu-val közösen üzemeltetett céginfo.hu adatai alapján csütörtökön.
Az európai söripar segíthet az EU gyengélkedő gazdaságának
A Regioplan és az EY (korábban Ernst & Young) által készített jelentés szerint Európa sörgyártói kiemelt szerepet játszhatnak a munkahelyteremtésben, ezzel hozzájárulva az EU törékeny gazdaságának felpörgetéséhez.
Új elnök a Magyar Sörgyártók Szövetségének élén
2011. szeptember 1-jétől Csíkné Dr. Kovács Klára a Magyar Sörgyártók Szövetségének elnöke. A korábbi elnök, Dr. Mádi László tavaly július óta állt a Szövetség élén.
Sivó Imrét Mádi László váltja
Sivó Imre négy év eredményes munkája után köszön le elnöki pozíciójáról, és a továbbiakban teljes figyelmét a vezetési tanácsadásnak szenteli majd az ICG Intergrated Consulting Group partnereként.
