
Tovább apadt a sertésállomány tavaly
Hiába a soha nem látott áremelkedés a sertéságazatban, piaci előnyüket nem az állományuk növelésére használják az állattartók – számol be cikkében a Magyar Nemzet. A sertéslétszám az elmúlt évben is tovább esett, december elején 2,6 millió volt. A szarvasmarha kivételével egyetlen ágazatban sem mért növekedést a statisztika: szárnyasból és kiskérődzőkből is kevesebb volt a magyar gazdaságokban.
Madárinfluenzát mutattak ki a lengyeleknél
A kór elterjedésének megakadályozásához mintegy negyvenezer szárnyast kell elpusztítani.
Élen jár a baromfiágazat
Nagy István agrárminiszter a tárca szakmai napján elmondta: a baromfiágazat a rendszerváltás óta folyamatosan fejlődik, döntően magyar maradt a tulajdonosi kör és a belföldi húsfogyasztás több mint felét fedezi.
A magyar baromfiágazat helyzetéről tanácskoztak a szektor szakemberei
A baromfiállományok állategészségügyi státuszának megőrzése folyamatos éberséget, az általános járványvédelem fejlesztését igényli annak érdekében, hogy az állandóan változó járványügyi helyzetet a közeljövőben is megfelelően kezelni lehessen – fogalmazott Zsigó Róbert, élelmiszerlánc felügyeletért felelős államtitkár a Magyar Országos Állatorvos Egyesület Baromfi Egészségügyi Tanácsa őszi ülésszakán.
Egy vállalkozó családé az Év embere díj Szabolcsban
Egy baromfitenyésztéssel foglalkozó vállalkozó család érdemelte ki az Év embere díjat 2013-ban Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.
A kényelmi termékek felé fordul a Hungerit
A kényelmi, konyhakész termékek felé fordul a Hungerit Zrt., amely új piacokat meghódítva tudta átvészelni a Négy Mancs támadása okozta válságot – közölte Magyar József elnök-vezérigazgató csütörtökön Szentesen.
Az amerikai csirkék Oroszországba mennek
A tilalmat eredetileg Oroszország rendelte el egy szennyezési ügy, a klórtartalmú lemosószerek egyesült államokbeli használata miatt. Az EU is tiltja az amerikai gyakorlat szerint klórtartalmú fertőtlenítőszerrel kezelt szárnyashúsok importját.
