Tovább apadt a sertésállomány tavaly

Tovább apadt a sertésállomány tavaly

Hiába a soha nem látott áremelkedés a sertéságazatban, piaci előnyüket nem az állományuk növelésére használják az állattartók – számol be cikkében a Magyar Nemzet. A sertéslétszám az elmúlt évben is tovább esett, december elején 2,6 millió volt. A szarvasmarha kivételével egyetlen ágazatban sem mért növekedést a statisztika: szárnyasból és kiskérődzőkből is kevesebb volt a magyar gazdaságokban.

Madárinfluenzát mutattak ki a lengyeleknél

Madárinfluenzát mutattak ki a lengyeleknél

A kór elterjedésének megakadályozásához mintegy negyvenezer szárnyast kell elpusztítani.

Élen jár a baromfiágazat

Élen jár a baromfiágazat

Nagy István agrárminiszter a tárca szakmai napján elmondta: a baromfiágazat a rendszerváltás óta folyamatosan fejlődik, döntően magyar maradt a tulajdonosi kör és a belföldi húsfogyasztás több mint felét fedezi.

A magyar baromfiágazat helyzetéről tanácskoztak a szektor szakemberei

A magyar baromfiágazat helyzetéről tanácskoztak a szektor szakemberei

A baromfiállományok állategészségügyi státuszának megőrzése folyamatos éberséget, az általános járványvédelem fejlesztését igényli annak érdekében, hogy az állandóan változó járványügyi helyzetet a közeljövőben is megfelelően kezelni lehessen – fogalmazott Zsigó Róbert, élelmiszerlánc felügyeletért felelős államtitkár a Magyar Országos Állatorvos Egyesület Baromfi Egészségügyi Tanácsa őszi ülésszakán.

Egy vállalkozó családé az Év embere díj Szabolcsban

Egy vállalkozó családé az Év embere díj Szabolcsban

Egy baromfitenyésztéssel foglalkozó vállalkozó család érdemelte ki az Év embere díjat 2013-ban Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.

A kényelmi termékek felé fordul a Hungerit

A kényelmi termékek felé fordul a Hungerit

A kényelmi, konyhakész termékek felé fordul a Hungerit Zrt., amely új piacokat meghódítva tudta átvészelni a Négy Mancs támadása okozta válságot – közölte Magyar József elnök-vezérigazgató csütörtökön Szentesen.

Az amerikai csirkék Oroszországba mennek

Az amerikai csirkék Oroszországba mennek

A tilalmat eredetileg Oroszország rendelte el egy szennyezési ügy, a klórtartalmú lemosószerek egyesült államokbeli használata miatt. Az EU is tiltja az amerikai gyakorlat szerint klórtartalmú fertőtlenítőszerrel kezelt szárnyashúsok importját.