"Bonsai-szőlőtőke" és a spanyol dizájner esete

"Bonsai-szőlőtőke" és a spanyol dizájner esete

Vida Péter 2011-ben nyerte el az Év Bortermelője címet. Utána egy csendesebb időszak következett, ami alatt azonban a család nem pihent. A háttérben fontos döntéseket hoztak, és dűlőiket már ennek szellemében telepítették újra. 

Fuxli, a szekszárdi siller-siker

Fuxli, a szekszárdi siller-siker

A tavaly elindított Fuxli-program, szekszárdi sillereket tömörít egyazon név és egységes palackforma mögé. A példátlan kezdeményezés idén új tagokkal bővült. Már a tavalyi budapesti bemutatón hatalmas érdeklődés övezte a ravasz rókát.

Megvan Az év pincészete

Megvan Az év pincészete

A szekszárdi Mészáros Pincészet lett Az év pincészete Magyarországon ebben az évben. Az ezzel járó vándordíjat, emlékérmet, oklevelet az alapító szervezetek vezetőitől Mészáros Pál, a családi vállalkozás vezetője vette át csütörtökön a Mészáros Pincészetben.

Kit választottak 2011-ben az Év Bortermelőjének?

Kit választottak 2011-ben az Év Bortermelőjének?

A díj nem egy bor kiváló minőségének elismerését jelenti, hanem a nyertes bortermelő több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményéért, borainak állandó kiváló minőségéért, azok hazai és külföldi sikereiért adományozható. Ez tehát a magyar borászok által elnyerhető legrangosabb hazai kitüntetés.

ETALON 2009

ETALON 2009

Az Ital Magyarország Kft. négy neves szekszárdi borásszal összefogva egy etalonnak számító kezdeményezéssel rukkolt elő az idei őszre, mégpedig egy közös borral, amelybe mind a négyen beletették a szívüket, tudásuk legjavát és legjobb tételeiket. A neve nem is lehetne találóbb: ETALON.

Megválasztották a legjobb szekszárdi bort

Megválasztották a legjobb szekszárdi bort

A történelmi borvidék hagyományos versenyére – már 11. alkalommal – 15 településről érkeztek borminták. A borászok túlnyomó részben vörösborokkal neveztek a versenyre, amelyen eldőlt, hogy kinek az italát javasolják majd a Szekszárd város bora címre.