Nem jó utántölteni a PET-palackot

Nem jó utántölteni a PET-palackot

A vízzel vagy üdítővel teli műanyag palackokat magunkkal visszük a napon átmelegedett táskánkban a városba, az autóban hagyjuk a parkolóban. Ha kifogy belőle az innivaló újra töltjük, és ismét magunkkal visszük az útra. A magyarmezogazdasag.hu cikke szerint ezeket mind nem szabadna tennünk az eldobható PET, azaz polietilén-tereftalátból készült palackokkal.

A magyarok vonakodnak szelektíven visszagyűjteni az aludobozokat

A magyarok vonakodnak szelektíven visszagyűjteni az aludobozokat

Magyarországon évente 300-450 millió üdítős- és sörös aludobozt gyűjtenek szelektíven, és ebből mintegy 100 millió darabot már az ország 200 pontján elérhető aludoboz-visszagyűjtő automatákba dobnak be. Az automatahasználók 41%-a azért választja a szelektív gyűjtésnek ezt a formáját, mert környezettudatosan szeretne élni, 46%-ukat viszont inkább a dobozokért kapott pénz motiválja. Tízből nyolc szelektáló kifejezetten büszke arra, hogy másnak is példát mutathat és csökkentheti a környezetterhelést – derül ki a visszagyűjtő automatákat üzemeltető Returpack Kft. felméréséből.

Hazánkban elszomorítóan alacsony a szelektíven visszagyűjtött aludobozok aránya

Hazánkban elszomorítóan alacsony a szelektíven visszagyűjtött aludobozok aránya

Magyarországon évente 800-900 millió darab sörös és üdítős alumínium italdoboz kerül forgalomba, de ennek felét, mintegy 450 millió darab aludobozt nem hasznosítják újra. Ez környezetvédelmi és gazdasági szempontból is óriási pazarlás, hiszen az alumínium minőségromlás nélkül szinte 100%-ban és akárhányszor újrahasznosítható. A „Dobd be magad” környezetvédelmi szemléletformáló program játékos formában idén is felhívja a fiatalok és fiatal felnőttek figyelmét, hogy az aludobozok szelektív visszagyűjtésével nagyon sokat tehetnek környezetükért. A zöld ügyet Alu nagykövetként támogatja Muri Enikő színész-énekesnő, Aranyosi Péter standup-komikus és a népszerű lemezlovas DJ Free.

Szigetelőanyag üvegből

Szigetelőanyag üvegből

Energocell üveghabgranulátum-gyártó üzemet adtak át szerdán Debrecenben, a húsz embert foglalkoztató üzemben évente 12-13 ezer tonna hulladék-üveget dolgoznak fel, és alakítanak át szigetelő anyaggá. A Világgazdaság beszámolója.

New York komposztálja az élelmiszer-hulladékokat

New York komposztálja az élelmiszer-hulladékokat

Michael R. Bloomberg polgármester mindig bebizonyítja, hogy egy nagyváros is gondolkodhat, cselekedhet környezettudatosan. Most újabb ügyet vállalt fel: elvárja a New York-i lakóktól, hogy gyűjtsék szelektíven élelmiszer-hulladékaikat, komposztálás céljából.