Megmérték az élelmiszerboltok műanyaglábnyomát

Megmérték az élelmiszerboltok műanyaglábnyomát

A Greenpeace Magyarország és a Humusz Szövetség elkészítette az élelmiszerboltok 2026-os műanyag- és szemétrangsorát.

A szemetelés ellen indított kampányt a norvégiai McDonald's

A szemetelés ellen indított kampányt a norvégiai McDonald's

A cég többféle felületen próbálja rávenni a fogyasztókat, hogy pontosan oda dobják a hulladékokat, ahova azok valók.

Egyre nagyobb gondot jelent a szemét a Himaláján

Egyre nagyobb gondot jelent a szemét a Himaláján

Az idei tavaszi mászószezonban a szokásosnál jóval kevesebben próbálkoznak az Everest megmászásával, főként a déli oldalon történt tragikus lavinabaleset és a serpasztrájk következtében. Azonban az utóbbi években olyannyira fellendült a kereskedelmi expedíciózás a Himalájában, hogy a nepáli kormány egy új rendelettel próbál védekezni a környezetszennyezés ellen: minden expedíciónak 8 kg szemetet kell lehoznia magával az Everestről. Klein Dávid, aki a SPAR Everest Expedíció keretében kísérli meg a Csomolungma palack nélküli megmászását, nem hagy ökológiai lábnyomot maga után a hegyen.

Ételfoltos műemlékek?

Ételfoltos műemlékek?

Nem egy esetben fordult elő, hogy étel- és italfoltok jelezték Pécs történelmi belvárosában, hogy az adott helyen nemrég rendezvényt tartottak - írja a Pécsi Újság.hu. Mostantól  a takarítást kizárólag a BIOKOM Nonprofit Kft. végezheti, többször ugyanis a foltok eltávolítására tett kísérlettel csak még nagyobb kárt okoztak a szervezők. A nagyobb rendezvények előtt kauciót kell letenni az asztalra. 

Szigorítják a hulladékbírságot

Szigorítják a hulladékbírságot

A jövőben szigorúbban büntetné a kormány az illegális hulladéklerakást és a közterületen való szemetelést – írja a Vidékfejlesztési Minisztériumra hivatkozva a szerdai Magyar Nemzet.