
Magyar gazdák is demonstráltak Brüsszelben és Budapesten
A magyar és európai gazdák közösen tiltakoztak az uniós agrártámogatási rendszer tervezett átalakítása ellen.
50 tehén a Miniszterelnöki Hivatal előtt
Újra demonstrálnak tejtermelők Budapesten a tovább csökkenő felvásárlási árak és a feldolgozott tejtermékek áfacsökkentésének elmaradása miatt; a tüntetők mintegy 50 tehénnel a Margit híd pesti hídfőjénél gyülekeztek hétfőn délelőtt.
Tejtermelők demonstrálnak Budaörsön
Tehenekkel vonultak fel a tejtermelők Budapest határában csütörtökön reggel, hogy az alacsony felvásárlási árak, és az olcsó import tej behozatala ellen tiltakozzanak - tudósított az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában.
A NAK támogatja a brüsszeli tüntetésre készülő tejtermelőket
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szerint az Európai Uniónak mihamarabb válaszokat kell találnia a tejpiacon tapasztalható problémákra. A Kamara brüsszeli irodája ezért segítette megszervezni azoknak a magyar tejtermelőknek a kiutazását, akik a COPA-COGECA és az Európai Tejtanács által meghirdetett szeptemberi 7-i brüsszeli tüntetésen az európai gazdákkal közösen kívánják felhívni a döntéshozók figyelmét súlyos helyzetükre.
Már a méheket is lopják
Egy fülemüle-pör dühítette fel a méhészeket, akik az egyre gyakoribbá váló méhlopások miatt tüntettek.
