
42%-kal csökkent a nettó üvegházhatású gázkibocsátásunk 1990-hez képest
...az ipari termelés csökkenése és az elmúlt évek hazai gazdasági visszaesése miatt.
Aggasztó képet mutat a K&H fenntarthatósági indexe
A cégvezetők szerint az orosz-ukrán háború hatására a karbonsemlegességre irányuló törekvéseik késést szenvedhetnek.
Új biodízel üzemet adott át a Rossi Biofuel Komáromban
Komáromban átadták a Rossi Biofuel Zrt. 45 millió eurós, barnamezős beruházással épült üzemét, melyben évente 50 ezer tonna, legfejlettebb technológiával készülő biodízel üzemanyagot állítanak elő - közölte a Mol-csoport az MTI-vel.
Klímabarátabb állattenyésztés moszattal gazdagított takarmánnyal
Egy amerikai tanulmány szerint a vörös algával táplált vágómarhák a húsuk minőségének romlása nélkül is több mint 50 százalékkal kevesebb metánt bocsátanak a levegőbe.
Zsugorodik az ózonlyuk
A tudósok megerősítették, hogy az Antarktisz feletti védőrétegen keletkezett lyuk mérete a montreali megállapodásnak köszönhetően csökken.
Dániában felmerült a marhahús megadóztatásának gondolata
Az ötmilliós Dániában egy független testület, az úgynevezett Etikai Tanács azt javasolta a kormánynak, hogy az éghajlatváltozás elleni küzdelemben vezesse be a „klíma adót”, és azt vesse ki a marhahúsra – írja a Syngenta Magyarország Blogja.
Klímacsúcs: az emberiség húsfogyasztásának drasztikus mérséklésére van szükség
A húsfogyasztás visszaszorítása jelentős szerepet játszhat a klímaváltozás megfékezésében - derült ki egy új tanulmányból.
"Fizetős" széndioxid-kibocsátás
A szén-dioxid-kibocsátás fizetőssé tételét javasolja Thomas Sterner svéd kutató, aki jelenleg az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének (IPCC) új jelentésén dolgozik.
Egymilliárdból építik fel a solti biogáz üzemet
Mintegy egymilliárd forintból épül meg Solton a térségben keletkező mezőgazdasági hulladékokat hasznosító biogáz üzem - közölte a Solti Biogáz Kft.
