
Az élelmiszeripart értékelte Zsigó Róbert
Szívügyünk, hogy a magyar gasztronómia csúcsteljesítményei a hétköznapokat is szebbé tegyék. Minőségi gasztronómia, de sikeres élelmiszeripar sem képzelhető el kiváló minőségű, egészséges és friss alapanyagok nélkül – mondta Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a Sirha Budapest Nemzetközi Élelmiszeripari és HoReCa szakkiállításon.
Konferencia a közétkeztetési alapanyagokról
Célunk, hogy a hazai közétkeztetésben olyan egészséges, biztonságos és megbízható, főként helyi és bio–alapanyagokból előállított ételek készüljenek, amelyek mennyiségileg és minőségileg is megfelelnek a különböző korcsoportok élettani igényeinek – hangsúlyozta Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a Közétkeztetők, Élelmezésvezetők Országos Szövetségének Országos Szakmai Napján.
Átfogóan ellenőrizték az élelmiszerláncot
Április 22-én véget ért a hazai élelmiszerlánc átfogó, tavaszi szezonális ellenőrzése. A szakemberek egy hónap alatt 3484 vizsgálatot folytattak le élelmiszer-előállító, élelmiszer-forgalmazó, illetve vendéglátóhelyeken, országszerte. A feltárt szabálytalanságok 126 esetben kisebb súlyúak voltak és csaknem azonos számban (127 esetben) fordultak elő olyan jogsértések, melyek mintegy 8,9 millió forint összegű bírság kiszabását vonták maguk után.
Fontos a közétkeztetés fejlődése
A hazai élelmiszerek fókuszba kerülése azt jelzi, hogy a közétkeztetők felismerték a beszállító partnerek fontos szerepét a minőségi közétkeztetés megvalósításában, és azt is, hogy a beszállítók fejlődése egyben a közétkeztetés fejlődésének is az egyik alappillére – mondta Zsigó Róbert a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára a Hungast budapesti konferenciáján.
Jövő héten érkezhetnek az első eredmények az élelmiszer minőségi vizsgálatban
Várhatóan jövő héten lesz eredménye annak a 100 termékre kiterjedő vizsgálatnak, amelyben a Magyarországon, Ausztriában és több nyugat-európai országban forgalmazott azonos élelmiszerek minőségét ellenőrzik - jelentette be Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára az Országgyűlés gazdasági bizottságában hétfőn.
NÉBIH: elstartolt a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés
A korábbi évek gyakorlatát követve Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár idén is elrendelte a nyári szezonális élelmiszerlánc ellenőrzést. Július 1. és augusztus 31. között a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) és a megyei kormányhivatalok szakemberei közösen ellenőriznek a szezonálisan üzemelő, illetve idegenforgalmi szempontból frekventált helyeken, strandokon működő kereskedelmi és vendéglátó létesítményekben, de kiemelt figyelmet kap az UHT tejek ellenőrzése is.
Húsvéti hatósági ellenőrzés az élelmiszerpiacon
A húsvéti termékekre koncentráló élelmiszerbiztonsági ellenőrzés zajlik az ország teljes területén hetek óta, az ellenőrök járják a boltokat, piacokat, előállító helyeket, és vizsgálják az állatszállító járműveket is - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára szerdán.
A kormány a sertéshús áfájának csökkentésével a családokat segíti
A magyar reformok működnek, amit az is mutat, hogy a sertés tőkehús általános forgalmi adójának (áfa) csökkentését lehetővé tette a magyar gazdaság teljesítő képessége; a kormány a sertés tőkehús áfájának mérséklésével a családokat kívánja segíteni - húzta alá a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára.
Növényvédelmi konferenciát tartottak hétfőn Budapesten
A növényvédőszer-engedélyezés és -felhasználás szabályozása az élelmiszerlánc-biztonság fontos tényezője - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára egy nemzetközi növényvédelmi konferencián hétfőn, Budapesten.
A magyar állatorvosok élelmiszer-biztonsági működését méltatta Zsigó Róbert
Nemzeti érdek a lakosság biztonságos, jó minőségű, egészséges élelmiszerekkel való ellátása, mégpedig a lehető legnagyobb mértékben hazai forrásból - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára pénteken a Magyar Állatorvosok Világszervezete és a Magyar Országos Állatorvos Egyesület (MOÁE) által szervezett szakmai konferencián.
Felgyorsítanák a magyar termékek kínai piacra jutását
A magyar élelmiszeripari termékek kínai piacra jutásának felgyorsításáról egyeztetett Csungkingban Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára, aki Szun Ta-vej-jel, a Kínai Népköztársaság Minőségellenőrzési, Felügyeleti és Karantén Hivatal miniszterhelyettesével folytatott megbeszéléseket - közölte az FM csütörtökön az MTI-vel.
Szakmai fórum az egészségesebb élelmiszerekért
Az élelmiszeripar a fogyasztók egészségéért: tegyünk együtt érte! címmel tartott szakmai fórumot az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége (ÉFOSZ) csütörtökön, Budapesten. A rendezvény témája az a 75 vállalás volt, amellyel 25 szervezet csatlakozott 1 év alatt az Együtt a Fogyasztókért önszabályozó iparági kezdeményezéshez.
Erős a magyar élelmiszerlánc-biztonság
Az FM felelős államtitkára Budapesten az Egészség Világnap Élelmiszerbiztonság konferenciáján beszélt.
