Becsült olvasási idő: 0 perc
2014 lehet az Európai Élelmiszerhulladék Elleni Év

Több kiskereskedő is elkötelezte magát amellett, hogy legalább két „zöld” kampányban vesz aktívan részt 2014 júniusáig, a kampányok középpontjában a háztartási hulladék áll majd.

A Brüsszeli EU Kiskereskedelmi Fórum egyik találkozóján 19 elhivatott kereskedő nyilvánította ki azon óhaját, miszerint szeretnék, ha a 2014-es év az Európai Élelmiszerhulladék Elleni Év lenne.

Az említett gyűlésen a környezetvédelmi biztos, Janez Pootocnik hangsúlyozta:

  • a kiskereskedőknek nem szabad az embereket felelőtlen döntésekre ösztönözniük,
  • pontos lejárati dátumot kell a termékekre írni,
  • az élelmiszerbankokat is fejleszteni kellene,
  • több élelmiszerhasznosítási kezdeményezésre lenne szükség .

Janez Pootocnik kiemelte a zéró hulladéklerakást is.

A kiskereskedelmi szektor szereplői is állást foglaltak az ügyben. Elmondták, hogy kiemelten lényeges tényezőként kell kezelni a nehéz gazdasági helyzetet is. Pozitívum azonban, hogy a „zöld” termékek értékesítése napjainkban felfelé ívelő tendenciát mutat.