Harmadával csökkent a háztartási élelmiszerpazarlás Magyarországon 2016 óta

Harmadával csökkent a háztartási élelmiszerpazarlás Magyarországon 2016 óta

A Nébih 2024-es felmérése szerint a magyar háztartások évente fejenként kb. 21,5 kg élelmiszert dobnak ki.

Újrahasznosítás: spórolhatunk vele

Újrahasznosítás: spórolhatunk vele

A gazdag országokban a hulladék több mint felét a papír, a műanyag, az üveg és a fém teszi ki. Az újrafeldolgozott anyagok mintegy 50%-a háztartásokból származik, így ha az összes újrahasznosítható hulladékból az átlagos újrahasznosítási ráta világszerte 65%-ra emelkedik, a háztartások szelektív hulladékgyűjtő tevékenysége folytán 2050-re 2,8 gigatonna szén-dioxid-kibocsátás kerülhető el – írja a hvg.hu.

2014 lehet az Európai Élelmiszerhulladék Elleni Év

2014 lehet az Európai Élelmiszerhulladék Elleni Év

Több kiskereskedő is elkötelezte magát amellett, hogy legalább két „zöld” kampányban vesz aktívan részt 2014 júniusáig, a kampányok középpontjában a háztartási hulladék áll majd.