Egy új kutatás arra a következtetésre jutott, hogy a magányos étkezés növeli a metabolikus (anyagcsere) szindróma kialakulásának esélyét, illetve magas koleszterinszintet és magas vérnyomást okozhat. A férfiak esetében fokozottan érvényesek a megállapítások.
A vizsgálat keretében szöuli (Dél-Korea) tudósok 7725 résztvevőtől megtudakolták, hogy milyen gyakran esznek magányosan, majd pedig az egészségi állapotukat is felmérték. Természetesen az olyan életmódbeli tényezőket is figyelembe vették, mint a dohányzás és az alkoholfogyasztás.
Az eredmények azt mutatták, hogy az egyedül kosztoló férfiak 45 százalékkal nagyobb eséllyel híztak el, a metabolikus szindróma kialakulásának a kockázata pedig az esetükben 64 százalékkal magasabb volt a társasági étkezőkhöz képest. Ami a nőket illeti, a naponta minimum kétszer egyedül táplálkozó hölgyek körében a többedmagukkal étkezőkhöz viszonyítva a metabolikus szindróma kialakulásának esélye 29 százalékkal volt magasabb.
A konklúzió az Obesity Research & Clinical Practice nevű folyóirat hasábjain látta meg a napvilágot. A tanulmány arra kereste a választ, milyen hatást gyakorol az egyedüllét az emberek anyagcseréjére, az aktualitását pedig az adta, hogy sok helyen a lakosság egyre nagyobb hányada tengeti elszigetelten a mindennapjait.
A mai amerikai népességnek például immár 27 százalékban folytat magányos életmódot, pedig 1920-ban ez az arány még csak 5 százalékot tett ki.

