
A gyorsabb evés jobban hizlal
A rendszerszerűen sietősen végzett étkezés növeli a metabolikus szindróma kialakulásának kockázatát.
A magányos étkezés egészségtelenebb
Dél-koreai tudósok megállapították, hogy a magányos táplálkozás a társaságban végrehajtott falatozásnál károsabb hatást gyakorol az emberi szervezetre.
A cukorbevitel csökkentésének hatásait vizsgálták amerikai tudósok
A hozzáadott cukor fogyasztásának csökkentése gyorsan, akár már kilenc nap alatt is javíthatja az elhízott gyerekek anyagcsere-eredményeit anélkül, hogy mérsékelnék a kalóriabevitelt vagy fogynának - derült ki egy új amerikai tanulmányból.
Újabb adatok a csokoládé szívvédő hatására
A csokoládé a legősibb gyógyszerek közé tartozik, de egy most közölt, holland vizsgálat fontos, új adatokkal szolgált a kedvező egészségügyi hatások magyarázatára. A fekete csokoládé gátolja az érelmeszesedést és megtartja az erek rugalmasságát.
Coca-kolonizáció: a civilizációs betegségek terjedése a fejlődő világban
Azóta egyre egészségtelenebb az életmódunk és hiányosabb a táplálkozásunk; bár az ókoriak tudták, hogy azzá válunk, amit megeszünk, a tudomány csak a legutóbbi időkben kezdi komolyan venni az élelmiszerek betegségokozó szerepét.
