Becsült olvasási idő: 1 perc
A viceházmester és a maflás

Három magyarországi borrégió termékeit mutatta be Schöpflin György az EP brüsszeli székházában.

A fideszes EP-képviselő irodája közölte: a kedd esti rendezvényen az egri borvidékről Kovács Nimród borász furmintból és kékfrankosból, a móri borvidékről Csetvei Krisztina Nap és Olló fantázianevű borából, míg Somló-hegyről Baranyai András a juhfark elnevezéssel illetett nedűből hozott magával.

A borkínálatot disznótoros egészítette ki, és Kovács Lázár mesterszakács sajátkezűleg szeletelte fel a mangalicasonkát. Schöpflin György fröccsismereti tájékoztatóval is ellátta a megjelent mintegy négyszáz érdeklődőt. A magyar és angol nyelvű ismertetőből kitűnik, hogy a "maflás" (öt deci bor, öt deci szóda) angol elnevezése "dimwit", a "viceházmester" (három deci bor, két deci szóda) megfelelője a "deputy concierge", a "tömbházmestert" (négy deci bor, egy deci szóda) azonban már "landlord"-ként kell angolul rendelni.

A Nagy-Britanniában élő Schöpflin szerint létezik a fröccsnek egy "magyar-angol" változata is: hat deci bor és három deci szóda, az 1953-as futballmeccs emlékére.