A rendőrségi értesítésre a helyszínre érkezett élelmiszerbiztonsági hatóság munkatársai – a hűtés hiánya és a baleset okozta szennyezettség miatt – elrendelték a hús megsemmisítését.
A sofőr az ausztriai vágóhídon vásárolt terméket lakóhelyére szállította volna, amely egyben egy kistermelőként regisztrált családtagjának húskészítmény előállításra szolgáló telephelye is.
Állításuk szerint a húst a család és a rokonság részére kívánták lefagyasztani, valamint húskészítménynek feldolgozni, de erős a gyanú, hogy valójában a kistermelői tevékenység keretében akarták feldolgozni, majd értékesíteni. A hatóság feltételezése szerint több alkalommal, üzletszerűen folytatták illegális tevékenységüket.
A kistermelőt a hatóság figyelmeztetésben részesítette, kistermelői tevékenységét felfüggesztette, továbbá bírság kiszabása is folyamatban van. A Tolna megyei élelmiszerbiztonsági hatóság feljelentést tett ismeretlen tettes ellen rossz minőségű élelmiszer-termék forgalomba hozatalának kísérlete gyanújával.
Önt is érdekli az élelmiszerbiztonság kérdésköre? Erről szóló, május 8-án megrendezésre kerülő konferenciánkról infomációkat itt talál.

