Becsült olvasási idő: 1 perc
Bor és kultúra az Agráron

Hetedik alkalommal, immáron száz fő érdeklődővel indította el a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar a „Borkultúra borászati alapokkal” című borkurzust az egyetem hallgatói számára. A kurzus népszerűségét mi sem bizonyítja jobban, hogy rövid idő alatt elfogytak a meghirdetett helyek.

Az áprilisi kurzuson az érdeklődők először Horváth László címzetes egyetemi docens, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium kormányzati szakpolitikai főosztály szakértőjének előadását hallgathatták meg a Tokaji borvidék hagyományairól.

A szakértő beszélt az elmúlt ezer év alatt kialakult szőlőművelési hagyományok érintetlen, eredeti formában való továbbéléséről, illetve elmesélte, hogy a Tokaji borvidék mint kultúrtáj miként került fel az UNESCO Világörökségi Bizottságának listájára.
Részletes ismertetést kaptak a hallgatók továbbá a Tokaji borvidék fejlesztési lehetőségeiről. Horváth László azt is megosztotta a hallgatókkal, hogy a program nyolc fő elemre épülve, milyen bekerülési költségekkel, a térség egyediségét szem előtt tartva, hogyan tud a fenntarthatóságnak megfelelni.

A rendezvény második előadója az 50 hektárral rendelkező családi borászat vezetője, az agrármérnök végzettségű Maróti Attila borász volt, aki azt is megosztotta a hallgatókkal, hogy szerinte a jó bor titka az, hogy odafigyeléssel és szeretettel készítsék, a fogyasztók pedig tudják, hogy mikor milyen bort érdemes inni. A tanácsot a hallgatók is megfogadhatták, hiszen a találkozó zárásaként a Maróti Pince finom borait kóstolhatták.