Kizárólag Japánban felbukkant a csakis ital-automatákból beszerezhető Coca-Cola Coffee Plus nevű készítmény. A folyadék alumínium dobozos kiszerelésben ütötte fel a fejét a távol-keleti szigetországban. A fém tartály térfogata csupán 190 milliliter, viszont rendesen teletömik koffeinnel – az egyes dobozokban 34 milligrammot lehet felfedezni az anyagból. Egy adag 42 kalóriát tartalmaz. Állítólag a hozzáadott kávékivonat 50 százalékkal emeli meg az egyébiránt cukormentes ital koffeintartalmát.
Nyilván mindenkit jobban izgat, hogy milyen zamatú, illetve illatú a keverék. A Shin-Shouhin nevű portálon például ez olvasható: „őszintén szólva nem túl kellemes az aroma.” Hozzáteszik, hogy illatra sem a kávéhoz, sem pedig a kólához nem hasonlít. Az íze már fel tud mutatni bizonyos kólás, a lecsengése pedig kávés jegyeket.
„Nem találtam finomnak, de nem volt olyan rossz, mint amire számítottam” – olvasható a Shin-Shouhin értékelésében.
Talán az ital akkor ideális, ha munka előtt fel akarjuk pörgetni magunkat valamivel, viszont nem igazán érdekel minket, hogy milyen az íze.
Nem tudni, hogy Európában is bevezetik-e a terméket, és ha igen, mikor.

