Becsült olvasási idő: 0 perc
Édes kábítás

Csokoládé- és vaníliamasszában elrejtve találtak két és fél kilogramm marihuánagyanús anyagot egy lengyel autóbuszban a pénzügyőrök Röszkén – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a NAV Dél-alföldi Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatóság sajtóreferense elmondta, a Szerbiából Lengyelországba tartó busz átvizsgálása során a pénzügyőröknek a postai csomagként feladott poggyászok között gyanús lett két ötliteres műanyag vödör, amely a feliratok szerint csokoládé-, illetve vaníliamasszát tartalmazott. A vödrök felbontása után a masszából négy, ragasztószalaggal körbetekert csomag, összesen 2,5 kilogramm marihuánagyanús anyag került elő.

A pénzügyőrök a több mint ötmillió forint feketepiaci értékű szállítmányt átadták a rendőrségnek, az ügyben kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének gyanúja miatt indult eljárás.