Mario Ohoven, a németországi kis-és középvállalkozók szövetségének elnöke a német újságnak nyilatkozva úgy fogalmazott: „Elég volt a munkahelyi füstölésből. A cigarettaszünetek a munkáltatónak pénzbe kerülnek, és zavarják a munka menetét”. Ohoven Svédországot hozta fel
példának, ahol a vállalatok egyedül ebédszünetben engedélyezik munkavállalóiknak a dohányzást.
A Bild egyúttal Ursula Frerichsnek, a kis- és középvállalkozók társasága (UMW) elnökének szavait is idézte, miszerint meg kell szüntetni a dohányosoknak járó extra szüneteket, amelyek
megléte egyértelmű diszkrimináció a nemdohányzókkal szemben.
Karl Lauterbach egészségügyi szakértő alapvetően elkötelezett a füstmentes munkahelyek mellett. Szerinte azonban a kinti rövid cigarettaszünetek betiltása ugyanúgy hátrányos megkülönböztetésnek minősülne, és a "nemdohányzók diktatúrája" felé vezető lépés lenne.

