Becsült olvasási idő: 1 perc
Jelentősen drágul a cigaretta

Február elsején életbe lép az idei évre tervezett jövedékiadó-emelés első lépcsője. Szerdától 50-60 forinttal is drágább lehet egy doboz cigaretta.

Szerdától 50-60 forinttal is drágább lehet egy doboz cigaretta, mert a gyártók várhatóan a fogyasztókra terhelik az Országgyűlés által decemberben megszavazott jövedékiadó-emelés költségeit - írja a Magyar Nemzet. A dohányárukat sújtó adóemelés eredetileg idén májusban és novemberben lett volna esedékes, de egy módosító javaslat elfogadásával az időpontot február és július első napjára hozták előre, és az adóemelés mértékét is növelték - olvasható a lapban.

A lap szerint ennek alapján már most tudható, hogy a szerdai drágulás után júliusban várható újabb, dobozonként 30-40 forintos áremelkedés. Az adóemeléstől, illetve a forgalmazás szigorításától a törvényalkotók a dohányzás visszaszorítását remélik. Az már most látható, hogy az elektromos cigaretták iránti igény jelentősen megugrott.